Erkek Çocuklara Özel Çizgili Kazak ve Pantolon TakımıÇizgili kazağın yapımı için iki ayrı parçada örgüye başlanıp beden kısmında birleştirilerek örülüyor. Arka bedeni örmek için 4 numaralı şişe 54 ilmek atarak örmeye başlayın.

4 sıra haroşa örün. Arka parçayı ayırmaya başlayın. 6 ilmeği kenar patı olarak örün. 1 ilmek düz örüp gizli artırma yapın. Kol için 9 ilmek örün. 2 ilmek örüp bir gizli artırma yapın.

Arkayı 18 ilmek olarak ayırın. İki kenarlarda 6 ilmeği haroşa olarak örün. İki ayrı parça olarak ördüğünüz parçayı birleştirip tamamlamanız gerekiyor.

Pantolonun yapımı için alize baby best ip ve 4 numaralı şişe ihtiyacınız olacak. Pantolonun iki paçası ayrı olarak 50 ilmekle başlanarak önce lastik ile örülüyor.

Lastiği tamamlayınca örgünün tam ortası 2 sıra haroşa 4 sıra düz olarak devam ediyor. Pantolonun diğer bölümü düz örgü ile devam edecek. Ağ kısmına kadar bu şekilde devam edin.Sponsorlu Bağlantılar


Ağ kısmında çocuğun rahat etmesi için ilmek artırılıyor. Sonrasında iki paça birleştirilip bütün olarak örülüyor. İlmekler birleştirilince bir miktar ilmek kesiliyor.

Sonra ön kısmındaki düğmeli bölümü yapmak için örgünün üzerinden ilmek takıp örün. Beden kısmını ayrı düğmeli kısmı ayrı olarak örün.

Bel kısmı için lastik yerine gelince beden kısmı ve düğmeli kısım için örülen ilmekleri birleştirin. Sonra lastik örüp örgüyü bitirin. Pantolonu dikip üzerini düğmeyle süsleyin.

Tüm detayları videolu olarak çakır örgü kanalı anlatmıştır. Erkek çocuklar için bu iki modeli birlikte yaparak çok şık bir takım elde edebilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir