Erkek Bebekler İçin 2 Hırka 2 Yelek ModeliErkek bebeklere özel olarak 2 adet hırka modeli ve 2 adet yelek modelini aynı anda görebileceksiniz. Erkek bebekler için örgü modeli bulamadığını söyleyen çok sayıda izleyicim var.

Bu yüzden bu sayfada 2 adet hırka modeli ve 2 adet yelek modelini tek seferde bulabileceksiniz. Sade ve şık olan modellere yer verdim. İlk olarak selanik modeli ile yapılmış olan erkek çocuk hırka modelinin yapımına yer verdim. Selanik örgü modeli erkekler için sıkça tercih edilen bir modeldir. Çocuk örgülerine de çok yakışıyor.

Selanik hırka modeli 2 yaş için uygundur. Hırka modeli yakalı olarak  yapılmıştır. Yaka sayısı 86 ilmekle başlanmıştır. Hırka modelinin 36 santim boyunda olarak örülmüştür. 1 yaş için 80 ilmekle başlayabilirsiniz. Hırka modeline önce robadan başlanıyor. Robalı olarak örülen hırka modeli bitince yaka için ilmek takılarak en son yaka kısmı örülüyor.

İkinci hırka modeli 4 ayrı renk kullanılarak yapılmıştır. Hırka modeli 1 yaş için hazırlanmıştır. Hırka modeline yakadan 80 ilmekle başlanarak örülüyor. 80 ilmeğin başındaki ve sonundaki 6 ilmek haroşa olarak lastik şeklinde örülüyor. Ortada kalan ilmekler ise bir düz bir ters şeklinde lastik olarak örülüyor.

5 diş haroşa ördükten sonra roba bölümünü ayırıyoruz. Ön parçayı 15 ilmek, 2 ilmek artırma yerini, 10 ilmek kol bölümü için, 2 ilmek artırma yeri için 22 ilmek arka parça olarak ayırın. Sonra tekrar 10 ilmek diğer kol parçası için ve son olarak 15 ilmek diğer ön parçası olarak ayırın.

Her bölümü ayırırken ikişer ilmek aralarda kullanmanız gerekiyor. Bu iki ilmeğin başında ve sonunda artırma yaparak robayı büyütüyoruz. Roba bölümü önce düz örgü ile devam ediyor. Sonra renk değiştirilip haroşa örgü ile devam ediliyor. Sonrasında beden bölümüne geçince her renk değiştirilince kullanılan modelde değiştiriliyor.Sponsorlu Bağlantılar


Sırada 1 yaş için uygun büyüklükte olan ayıcık figürlü yelek modeli var. Yelek modelinin boy uzunluğu 25 santim olarak başlanıyor. 78 ilmekle yaka kısmından robalı olarak başlanıyor. Beden büyütmek için her parça için birer veya ikişer ilmek olarak artırabilirsiniz.

Sırada son yelek modeli anlatımımız var. Nako elit baby ip kullanılmıştır. 4 adet düğme gerekiyor. 3,5 numara şiş kullanılmıştır. Yelek modelinin boy uzunluğu 30 santim gelmektedir. Yelek modelinin yapımı için ön parçaları 40 ilmekle zincir lastik ile başlanıyor.

Yelek modelinin arka parçası 66 ilmekle başlanıyor. Lastik kısımlarında ters ilmekleri aynen örerken düz ilmekleri ön tarafından yönünü çevirerek örüyoruz. Yelek modelinin arka parçası düz örgü ile yapılıyor. 2 adet bebek hırka modeli ile 2 adet bebek yelek modelinin anlatımını hamarat bebek kanalı yapmaktadır.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir