En Şık Yelek Yapımı İçin Bağlamalı İlmekler Örgü ModeliYapması çok kolay görüntüsü olay bir yelek yapımı ile birlikteyiz. Aslında çok amaçlı olarak her türlü erkek örgüsü için kullanılabilen bir model. Spor şık bir model. Ayrıca lastik istemeyen bir örnek.

Yeleğin başlangıcı 2 ters 2 düz olarak başlandığı için lastik gerekmiyor. İsterseniz ön lastikler için modelin devamı olan 2 ters 2 düz olan lastik modelini yapabilirsiniz. Yada yeleğimizde olduğu gibi kahve çekirdeği modelini kullanabilirsiniz.

Bu modelde aralarda ilmekler birbirine bağlanarak örüldüğü için sonunda baklava dilimi şeklinde bir örnek ortaya çıkıyor. Bu baklava dilimini isterseniz daha büyük olarak tamamlayabilirsiniz.

Yelek yapımı için önce lastik yerine bir miktar 2 ters 2 düz şeklinde örün. Sonra modeli uygulamaya başlayın. Modeli uygularken 2 düz ilmekle başlayıp devamında 2 ters ve 2 düz ilmeği birlikte toplayın.Sponsorlu Bağlantılar


Sonrasında ilmekleri aynen örüp bağlanan ilmekleri iki yana doğru kaydırın. 3 defa yana doğru açarak devam edin sonra tekrar modeli içe doğru kapatın. Bu yelek modeli lastik şeklinde başlandığı için toparlayan bir yapıya sahip.

İlmekleri başlarken bunu göz önünde bulundurun. Bu model sadece yelek yapımına değil erkekler için yapacağınız kazak veya hırka yapımına da çok yakışacaktır.

Gönülden örgüler kanalının hazırladığı bu hoş ve şık yelek modelinin nasıl yapıldığını merak edenler için anlatımlı videosunu alt bölümde paylaştım.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir