En Şık Kız Çocuk Mantosu YapımıKız çocukları için çok şık manto ördüm. 2-3 yaş kız çocukları için uygundur. Eğer hırka gibi giyerse 4 yaş çocuklara da olabilir. 3 tane nako elit baby ip kullandım ve 3,5 numara şiş kullandım.

Ön parçalarını 60 ilmekle başladım. Kollar ise 52 ilmekle, arka parça ise 103 ilmekle başlanarak örüldü. Örgünün başlangıcında iki sıra haroşa yaptım. Sonra karnıbahar modelini uyguladım. Aralara ikişer sıra haroşa yaparak devam ettim. Sponsorlu Bağlantılar


Hazırladığım mantonun başlangıcını bu şekilde ördükten sonra üst beden kısmını düz ördüm. Sonra roba bölümüne geçerken önlerde iki tane arkada 4 tane pile yaptım. Böylece hem ilmek azaltıp hemde şekil vermiş oldum. 

Yakayı da aynı arka parça gibi başladım ve üç model yapıp kestim. Hırkanın arkasına 20 ilmekle başladığım fiyongu diktim. 


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

6 Responses

 1. bir dost dedi ki:

  Ön parçalarını 30 ilmekle başladım yazmışsınız 60 ilmek yazacağınıza bilginiz olsun

 2. Serap Parlak dedi ki:

  Videolarınızda kanalınıza abone olunmasını istiyorsunuz, bunu anlıyorum ama neden instagram veya facebook sayfalarında videolarınızın yüklenerek paylaşılmasına izin verdiğinizi anlayamıyorum.
  bu hususu videolarınızın birinin altına da yazmıştım. Ya görmediniz ya da ilgilenmediniz siz bilirsiniz. Ben emeğiniz zayi olmasın diye…

  • Şerife KöK dedi ki:

   İlginiz için çok teşekkür ederim. Daha önceki mesajınızı görmedim. Gerekeni yapıyorum sağ olun.

 3. fazilet dedi ki:

  4 yas icin yapmak istiyorum sayilari uygunmudur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.