En Sevilen Yapraklı Tığ Oya ModeliÇeyizlerin vazgeçilmezi olan bir tığ oya modeli ile birlikteyiz. Yapımı kolay tığ oya modellerinden bir tanesi. Ütülemesi kolay bir tığ oya modeli olduğu için size avantaj sağlayacaktır.

Bu tığ oya modelinde ara model kullanılmamış. Gri renkli tek renk yazma kenarına yapılmış. Önce zincir ile bir sıra ön hazırlık yapın. Sonra ilk sıra için 3 zincir çekip sıradaki tığ battısına girip kapatın. 1 zincir çekip çift dolayın yandaki tığ battısına girin. 3 defada örerek tırabzan yapın. Sonraki tırabzan için 3 defa dolayın.

Her defasında bir tane artırarak tırabzan yapın. Bu şekilde yaprağın boyunu uzatarak örmüş olacaksınız. 14 zincir çekin ve dördüncü boşluğa batın. Bu şekilde hiç ip koparmadan ilk sırayı tamamlayın. Sonrasında renkli çiçek kısmına geçin. Başlangıçta 3 zincir çekerek oluşturulan boşluğa girin.Sponsorlu Bağlantılar


3 zincir çekip ipi üç defa dolayın. Bu boşluğa ilmekleri örerek tamamlayın. Aynı boşluğa 5 ilmek oluşuncaya kadar tırabzan yapmaya devam edin. Son kalan ilmekleri bir defada kapatın. 3 zincir çekip zincirin başlangıcına batıp buraya bir tırabzan yapın. Sonra bu tırabzanın ara boşluğuna girip bir zincir çekin ve ilmeği uzatıp bırakın.

Sonra aynı yere tekrar girip bir zincir çekip uzatın. Bu şekilde 10 tane ilmek hazırlayın. Sonra sırasıyla bu ilmekleri tek tek örerek kapatın. 2 zincir çekip her ilmeğin arasına batıp pipirik yaparak bitirin. Tunus işi ile yapılan yaprak desenleri çok hoş ve göze hitap edecek bir görünümde olacaktır. Oya sadığım kanalının hazırlayıp anlatımını yaptığı videoyu yazının altına ekliyorum.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.