En Renkli Bebek ÖrgüleriEn renkli bebek örgü modelleri ile karşınızdayım. Hem yetişkinler için hem bebekler için kullanabileceğiniz renkli örgü modelleri var. Sade görünümlü ve 3 boyutlu görünümlü renkli örgü modellerine tek sayfada yer verdim. Bu modelleri iki renkli veya daha çok renkli olarak hazırlayabilirsiniz.

İlk renkli örgü modeli 3 boyutlu iddialı görünümü ile kız çocuklar için kullanabileceğiniz bir model oldu. Kız bebekler için kıyafetler örebileceğiniz gibi battaniye modeli olarak da kullanabilirsiniz. Beyaz renk üzerine birbirine çok yakıştığını düşündüğüm pembe ve turkuaz renklerini kullandım.

Model kısmı 2 sırada konuluyor. Aralarda düz örgü ile boşluk veriliyor. İsterseniz aradaki bu boşluk kısmını artırabilirsiniz. Örgünün tamamında kullanmak yerine 3 model kullanıp diğer kısmını düz örgü olarak devam edebilirsiniz. Model 6 ilmek ve katları ile yapılıyor. İsterseniz daha seyrek kullanmak için tekli sayıları kullanarak aradaki mesafeyi artırabilirsiniz.

Beyaz renk ile 2 sıra düz örgü örün. Ön sırada kenar ilmeğinden sonraki ilmeğe renk değiştirerek içinden çıkartılan 6 ilmeği düz olarak örün. Örgüyü ters çevirin ve bu 6 ilmeği çift dolayarak ters örün.  Tekrar örgüyü çevirip çift dolanan bu 6 ilmeği serbest bırakıp boyunu uzatın. Sonra bu 6 ilmeği beraber düz olarak örelim. Düzgün durması için bu 6 ilmeği bir defada tersten girerek örelim.

Örgünün arka sırasında modelin olduğu bölümdeki 2 ilmeği beraber ters örerek eksiltelim. Arada beyaz ip ile düz örgü örelim. Sonra modeli kaydırarak tekrarlayalım. Ben her modeli farklı renk ile ördüm. İsterseniz ana rengin üzerine tek renk kullanarak hazırlayabilirsiniz. Yada hiç renk kullanamadan tek renk ile bu modeli yapabilirsiniz.

İkinci renkli örgü modeli çok kolay örülen ve çok şık duran bir model. Ben modeli iki renk olarak hazırladım. Ama istenirse kullanılan renkler çoğaltılabilir. Ana renk ile ön sırada bütün ilmekleri düz arka sırada ters olarak örelim. Ön sıraya geçince renk değiştirin. Kenar ilmeğini düz örüp ipi arka tarafa alın ve sonraki ilmeği örmeden atlatın. Bir ilmek düz örüp bir ilmek örmeden atlatarak devam edin.

Örgünün arka sırasına geçince ön sırada örmeden atlatılan ilmekleri bu sırada tekrar örmeden atlatıyoruz. Ön sırada düz örülen ilmekleri ise bu sırada tekrar düz olarak örüyoruz. Kenar ilmeğini örmeden alın. Sonraki ilmeği örmeden atlatacağız. İlmeği atlatırken ipi ön tarafa alıyoruz. Sonra ipi örgünün arkasına alıp bir ilmek düz örün. Sıra boyunca bir ilmek düz bir ilmek örmeden atlatarak devam edin.Sponsorlu Bağlantılar


Ön sıraya geçince tekrar renk değiştirin. Bütün ilmekleri düz olarak örelim. Örgünün arka sırasında ise bütün ilmekleri ters olarak örelim. Tekrar ön sıraya geçince renk değiştirelim. Bu defa modeli kaydırarak tekrarlayalım. Bu renkli örgü modelinde tekli pirinç modeli uyguluyoruz. İsterseniz modeli kaydırmadan da örebilirsiniz.

Üçüncü renkli örgü modeli yetişkinler içinde kullanılabilir. Yapımı çok kolay modellerden bir tanesi. Model 4 ilmek ve katları ile yapılıyor. Önce lastik hazırlayın. Sonra örgünün arka sırasında bütün ilmekleri ters olarak örün. Ön sıraya geçince renk değiştirin. Kenar ilmeğini düz olarak örelim. Sonraki 3 ilmeği beraber düz örüp bir ilmek artırın ve aynı 3 ilmeği tekrar düz olarak örün.

Sonraki ilmeği örmeden atlatın. Sonra tekrar 3 ilmeği beraber düz olarak örelim ve bir ilmek dolayarak artırın. Sonra aynı 3 ilmeği tekrar düz olarak örelim. 3 ilmeği tekrar 3 ilmek olacak şeklide örüyoruz. Sonraki ilmeği örmeden atlatın. Örgünün arka sırasında bütün ilmekleri atlamadan ters olarak örelim.

Ön sıraya geçince renk değiştirelim. Kenar ilmeğini düz olarak örün. Sonra 1 ilmeği daha düz olarak örün. Bir ilmek örmeden atlatın. Sonraki 3 ilmeği beraber düz örüp bir ilmek dolayın ve aynı 3 ilmeği tekrar düz olarak örün. Böylece modeli kaydırarak tekrarlamış olacağız. Yetişkin örgülerinde bu modeli kullanabilirsiniz.

Son renkli örgü modeli 3 boyutlu görünen bir örnek. Ben bu modeli çalışırken oldukça ince ip kullandım. Bu model bebek battaniyesi modeli olarak çok şık olacaktır. Model 2 ilmek ve katları ile yapılıyor. Önce bütün ilmekleri bir ters bir düz şeklinde sıra boyunca örün. Arka sırada ilmekleri aynen oldukları gibi tekrar örün.

Tekrar ön sıraya gelince renk değiştirin. Kullanacağınız ip ve şiş kalınlığı artınca bu model 3 boyutlu görünecektir. Ben modeli angora ip ile aynı kalınlıkta bir ip ile ördüm.

 


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.