En Modern Bebek Örgü Modelleri ve Yüzük Modeli Yelek YapımıBugün sizler için en modern ve en şık bebek örgülerini derledim. Ayrıca yüzük modeli diye bilinen model ile yaptığım bebek yelek modelinin tüm detaylarını sizler için anlatacağım. Bu model bayan yeleklerinde sıklıkla kullanılmaktadır.

Yapımı aslında çok kolay olmasına rağmen sadece modelin uygulandığı sıra sizi biraz zorlayabilir. Vereceğim sayılar 0-6 ay arası bebekler için uygun olacaktır. 3 numara şiş kullandım. 1 tane ip yeterli oldu. Hatta biraz ipim kaldı.

Yelek modelinin ön parçaları için 42 ilmeği şişe attım ve örmeye başladım. Önce arka tarafta bir ters bir düz olarak ördüm. Ön tarafa geçince önde düz ilmek devamında bir ters bir düz ilmeğin arkasından bir ilmek çıkartıp şişe takın. Sonra iki ilmeği birlikte düz örerek kesin. Sonraki ilmeği ters örüp aynı işlemi tekrarlayın.Sponsorlu Bağlantılar


Modelin yapımına geçince ön tarafta 6 ilmek düz örüp arada 2 ilmek ters örün. Modelin arka tarafında ters ilmekleri örerken aralarda artırma yapın. 6 tane olan modelin sayısı 11 taneye çıkacak. Tekrar ön tarafa geçince ilk düz ilmeği örmeden arkasındaki artırdığımız ilmeği düz örüp şişten çıkartın.

İkinci düz ilmeği ilk ilmeğin üzerinden atlatıp bırakın. Sonra artırdığımız ilmeği düz örün. Artırılan ilmeklerle arka tarafta yeni sayıyı oluştururken ön tarafta ilk ilmeğin üzerinden diğer ilmekleri atlatarak modeli oluşturuyoruz.

Arka parça ise 74 ilmekle örüldü. Koltuk kesimleri için bir tane modeli yok ederek kesiyoruz. Yaka için 2 model kesiyoruz. Resimlerin alt kısmında modelin yapım videosunu paylaştım.

RESİMLERE TIKLAYINCA YAKINDAN DAHA BÜYÜK GÖRÜNÜR. 


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir