En Kolay Örülen Tığ İşi Motifli Bebek Patik ModeliBugüne kadar yaptığım en kolay bebek patik modelinin tarifini vereceğim. Nasıl başlayıp nasıl bitirdiğimi anlayamadım. O kadar kolay oldu ki hemen sizlerle paylaşmak istedim. Motifli olarak tığ ile yapılan bir patik modeli.

Yeni doğan bebekler için uygun büyüklükte oldu. İstediğiniz yaşa uyarlaması çok kolay bir patik modeli. Patik modelinin yapımında iki renk kullanılmaktadır.

Hanım dilendi bey beğendi olarak bilinen bir motif ile patik modeline başlanmaktadır. 5 zincir çekerek bir halka oluşturun. 3 zincir çekip halkanın içine 2 adet ikili tırabzan yapın.

2 zincir çekip aynı halkaya 3 tırabzan daha yapın. 2 zincir çekerek 3 tırabzan oluşturun. Aralarına ikişer zincir çekerek 4 defa tırabzanları tekrarlayıp sırayı bitirin.

Sonra ipi değiştirip deliğe girerek 3 zincir çekin. 2 tırabzan daha yapıp 2 zincir çekin. Aynı deliğe 3 tırabzan daha yapın. Hiç zincir çekemeden diğer deliğe geçerek aynı tırabzanları tüm köşelere uygulayın.Sponsorlu Bağlantılar


Sonraki sırada tekrar ipi değiştirin. Köşenin bir tanesine girip buraya iki tane tırabzan yapın. Sonraki tırabzanların her birine yeni bir tırabzan yapın. Sonraki köşeye gelince 2 tırabzan daha yapın.

Sonra 22 zincir çekip örgüyü çevirin ve sıraya başladığımız köşeye batın. Sonra örgüyü çevirip her zincire bir kes tırabzan yapın. Motifli kısma gelince köşelere birer tane tırabzan yapın. Diğer kısımlara birer tane tırabzan yapın.

Sırayı tamamlayınca 3 zincir çekip ikinci sıraya geçin. Patiği ikiye katlayıp tam ortada kalan topuk kısmına gelince üç tırabzanın son ilmeklerini kapatmadan örün. Son kalan ilmekleri tek seferde toplayıp örgüyü kapatın.

Sonra motifli olan burun kısmına gelince köşeye yaptığımız tek tırabzandan sonraki 6 tırabzanı ikişerli olarak kapatarak örün. Son sıraya geçince bir önceki kestiğimiz ilmeklerin olduğu yerde tekrar eksiltme yaparak bitirin.

Üst kısmına iki sıra sıkı iğne şeklinde tığlayarak alt taban kısmını dikin. Patik modelini büyütmek istediğinizde motifin üzerine yaptığımız bir sırayı iki veya üç sıra şeklinde artırın. Patik modelinin yaşını büyütmek içinde motiften sonra çekilen zincir sayısını artırın.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.