En Güzel Bir Ters Bir Düz Lastik ModeliBir düz bir ters lastik modeli en sık kullanılan örgülerin başında gelmektedir. Bu lastik modeli çok muntazam durmayan bir modeldir.

Bugün bu lastik modelinin en güzel göründüğü halini anlatacağım. Bir düz bir ters lastik modeli bayan yeleklerinde kullanınca ön lastikler esner ve olduğu halinden daha uzun olur. Yelek modellerinde ön lastik kısmında bu model çok şık durmuyor maalesef. Anlatacağım haliyle kullanmanızı öneririm.

Bu lastik modelinin çok toparlama özelliği var. İlmek sayısını ayarlarken bunu göz önünde bulundurun. Özellikle yelek modellerinin ön lastiklerinde toparlayıp çok güzel bir görüntü ortaya çıkaracaktır. Örgüye arka sıradan başlıyoruz. Kenar ilmeğini örmeden alın. Sonra ipi ön tarafa alarak bir ilmek örmeden atlatın.Sponsorlu Bağlantılar


Sonraki ilmeği düz örüp tekrar bir ilmek örmeden atlatın. İlmeği atlatırken ipi ön tarafa almayı unutmayın. Örgünün arka sırasında bir ilmek ters örüp önceki sırada örmeden atlanan ilmeğin yönünü çevirerek düz örün.Bu lastik modeli ön tarafta aynı bir düz bir ters lastik şeklinde örülecek.

Sadece arka tarafta düz ilmekler örülürken ters ilmekler ip ön tarafa alınarak örmeden atlatılacak. Diğer lastik modeline göre daha yavaş ilerleyen bir lastik modeli olduğu için uzun sürecek olan örgülerde bunu göz önünde bulundurarak karar verin.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir