En Çok Aranan 6 Adet Şiş Yelek ModeliSizler için en şık şiş ile yapılan yelek modellerinden derlemeler yaptım. En şık 6 yelek modelini sizler için anlatacağım. Yelek modellerinin tamamı şiş ile yaptığım modellerden oluşmaktadır. Genel olarak yapımı kolay ama şık görünen yelek modellerini seçtim.

İlk yelek modeli istenirse lastik kullanılmadan yapılabilir. Bu model aynı zamanda etol şal yapımında kullanılabilir. Model 7 ilmek ve katlarından oluşuyor. İlk sırada arka tarafta iki ilmek ters örüp 5 ilmek düz örün. Bu şekilde modeli kurun.

Ön tarafa geçince iki düz ilmeği örüp sonraki 5 tane olan ters ilmeği örerken aralarda birer defa ilmek dolayın. Sonraki sırada aralarda dolanan ilmekleri serbest bırakıp 5 ilmeğin boyunu uzatın. Bu 5 ilmeği birlikte toplayıp bir kez ipi şişe dolayın aynı 5 ilmeği tekrar birlikte örün.

Sonraki sırada eksilen ilmeklerin yerine önce bir ilmek artırıp üç ilmeği ters ör ve tekrar bir ilmek artır. Bundan sonra modeli kaydırarak tekrarlayın.

İkinci yelek modeli ise aynı zamanda erkek örgüleri içinde kullanılabilir. Bu yelek modeli için üçgen haroşalar oluşturmanız gerekiyor. Model 10 ilmek ve katları ile yapılıyor.

İlk olarak ön yüzde bütün ilmekleri düz olarak örün. Örgünün ikinci sırasında ilmekleri ters olarak örün. Tekrar ön yüze geçince 2 ilmek düz 8 ilmek ters olarak örün. Sonraki sırada ilmeklerin hepsini ters olarak örün.

Tekrar ön tarafa geçince düz ilmeklerin yerini değiştirip tekrar düz örün. Bu defa ortadaki 8 tane olan haroşa ilmeklerini bu defa 6 tane olarak örün. Örgünün arka tarafında ilmekleri ters örün.

Her defasında haroşa olan ilmekleri ikişerli olarak eksiltin. Bu şekilde üçgenleri tamamlayıp tekrar ilk başlangıçta yapılan işlemlere geri dönün.

Üçüncü yelek modeli yapımı çok kolay ve güzel bir örnek. 7 ilmek ve katları ile yapılan bir model. Modeli arka tarafta kuracağız. 2 ilmek düz 5 ilmek ters olarak örün.

Örgünün ön tarafında ilmekleri aynen oldukları gibi örün. Tekrar arka tarafa geçince ters olan ilmekleri çift dolayarak örün. Aradaki iki tane olan düz ilmeği aynen örün.

Örgünün ön tarafındaki iki ilmeği ters örüp çift dolanan ilmekleri serbest bırakıp boyunu uzatın. İlk 3 ilmeğin yönün çevirip şişe tersten takın. Sonra 5 ilmeği birlikte düz örüp bir kez ipi şişe dolayıp ilmekleri tekrar örün.Sponsorlu Bağlantılar


5 ilmeği tekrar 5 tane oluncaya kadar aynı şekilde örün. Bundan sonra ilmekleri aynen örerek 2 sıra boşluk verin. Bu model ince veya kalın her türlü ip ile örülebilir.

Dördüncü yelek modeli ise hem bebek örgülerinde hem bayan örgülerinde kullanılabilir. Model 7 ilmek ve katları ile yapılabilir. Örgünün başlangıcındaki iki ilmeği ters örüp 5 ilmek düz olarak ön yüzden modelin kurulumunu yapın.

Örgünün arka tarafında ilmekleri oldukları gibi örün. Ön tarafta 5 ilmek olan modelin ortasındaki 3 ilmeği birlikte örüp bir kez dolayın ve bir kez daha örün. Kenarlardaki ilmekleri düz örün.

Örgünün arka tarafında ilmekleri aynen örün. Ön tarafta bu defa 5 tane olan modele gelince önce bir kez dolayıp sonraki iki ilmeği kesin. Bir ilmek düz örüp sonraki iki ilmeği tersten girerek kesin. Bir kez dolayın.

Sonraki sırada ilmekleri aynen örün. Ön yüzde iki kenarlardaki ilmeği düz örüp ortada kalan 3 ilmeği birlikte toplayarak tekrar 3 ilmek şeklinde örün.

Beşinci yelek modeli daha önce anlattığım çanakkale yelek modeline çok benziyor. Bu yelek modelinde çift taraflı olan model tek taraflı olarak kullanılmış.

Son yelek modeli ise mantar örgü ile yapılmıştır. Bu model her defasında kaydırılarak yapılmaktadır. Model 7 ilmekle yapılıyor. Bu model aynı zamanda bebek örgüleri içinde kullanılmaktadır.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.