En Beğenilen Modellerden Kır Bahçesi Örgü TarifiLastik yerine geçecek olan kır bahçesi örgü modeli anlatımını merak edenler için anlatıma başlıyorum. Model aslında lastik modeli değil ama bir düz 2 ters şeklinde başlandığı için lastik yerine kullanılabilir.

Önce 3 ilmek ve katlarında olan ilmekleri hazırlıyoruz. Örgünün arka tarafından örmeye başlıyoruz. Bir ilmek düz 2 ilmek ters bir düz 2 ters şeklinde modeli kurun.

Örgünün ön tarafına geçince iki ilmeği birlikte önce kesme işlemi yapar gibi düz örün. İpi ön tarafa alıp aynı iki ilmeği bir kezde ters olarak örün. Sonra iki ilmeği düz olarak örün. 4 ilmek elde etmiş olacaksınız.Sponsorlu Bağlantılar


İki ilmeği önce düz sonra ters şeklinde iki defa örüp ilmekleri düz olarak örün. Sırayı bu şekilde tamamlayın. Örgünün arkasına geçince 4 taneye çıkan ilmekleri ikişerli olarak kesin.

İlmekleri iki tane olarak ters örün. Sonraki iki ilmeği de aynı şekilde ters örerek kesin. Aralarda örülen ilmekleri düz olarak örün. Bu sırada sadece 4 taneye çıkarttığımız ilmekleri iki defada ters örerek toplayın.

Bundan sonra aynı ilk başlangıçta oldu gibi işlemleri tekrarlayın. İki ilmeği önce düz sonra ters olarak iki defa örün. Sonra iki ilmeği düz olarak örünce 4 ilmek elde etmiş oluyoruz. Bu şekilde örgüye devam edin.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.