Elmas Taşı Çeyizlik Tığ İşi Yelek ModeliÇeyizlik yelek modeli olan elmas taşı tığ yelek modelini beğenilerinize sunuyorum. Genel olarak çeyizlik olarak yapılan tığ yelekler ince angora iplerle yapılıyor.

Bu şekilde ince ve zarif yelekler elde ediliyor. Bu yeleği kendiniz için yapmak istiyorsanız daha kalın ipler kullanabilirsiniz. Vereceğim ölçüler 38-40 beden için uygundur.

Pudra pembesi renkli ip kullanılmış. Yeleğin ön parçaları için yan şekilde tırabzan örerek lastik hazırlayın. Sonra ön parçalar için 6 model koyun.

Arka parça için 12 model koyabilirsiniz. Arka parçayı da aynı şekilde önce yan şekilde örerek tırabzanlı lastik hazırlayın. Model iki sıradan oluşuyor.Sponsorlu Bağlantılar


Model delikli olduğu için yazlık olarak kullanabilirsiniz. Angora ipler tiftik olduğu için sıcak tutar. Yazlık olmasını istiyorsanız ipi merserize olarak seçebilirsiniz.

Kollar için 2 model kesilecek. Yaka içinde aynı şekilde 2 model kesmeniz yeterli olacaktır. Sevda hanım yeleğin modelini bir video ile anlatmış. Yaka ve koltuk kesimini ayrı bir video daha çekerek anlatmış. Keyifli seyirler.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

1 Response

  1. Havva kartal dedi ki:

    Merhaba kaç yumak ip kullandınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir