Eli Şiş Tutan Herkes Artık Patik YapabilecekArtık patik öremeyen kalmasın diye eli şiş tutan herkesin yapabileceği kolay bir patik modeline yer verdim. Tek renk ip ile 3 numara şiş kullanarak ördüm. Verdiğim sayılar 3 numara şiş ile örülünce 37 numara ayaklar için uygun büyüklükte olacaktır.

38-39 numara ayakları olanlar aynı sayılarda başlayıp 3,5 numara şiş kullanmalılar. Ölçüyü ayarlamakta şiş numarası çok önemlidir. Bu yüzden sayıları değiştirmeden şiş kalınlığını değiştirerek ölçüyü büyütün veya küçültün. Kullandığım ip biraz ince kalınlıkta olduğu için şişi de ince kullanmayı tercih ettim. İnce ip ve ince şiş ile çok zarif bir patik oldu.Sponsorlu Bağlantılar


61 ilmeği şişe takıp 5 sıra haroşa ördüm. 5 sıra haroşadan sonra 30 ilmeği düz örüp bir dolayarak artırdım ve bir tane düz ilmek ördüm. Tekrar bir tane ilmek dolayarak artırma yaptım ve kalan 30 ilmeği de düz olarak ördüm. Arka yüzden bütün ilmekleri ters olarak örüyoruz ve sadece ön yüzde artırma yapıyoruz. 

Kenarlardaki 30 ilmeğin yanında artırmaları yaparak 16 tane artırma yapıyoruz. Sonra iki sıra artırmadan örüp keserek bitiriyoruz. Örgünün tersini çevirip topuk kısmına gelen yeri biraz yuvarlayarak dikiyoruz. Patiğin üzerini süslemek için pembe rengin tonlarını kullanarak 3 tane çiçek hazırladım. Bir tane yeşil renkli ip ile yaprak hazırlayıp diktim.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir