El Örgüsü Yelek Modelleri ile Bağlamalı Baklava Modeli Yapımıbağlamalı baklava örgü modeli (1) (Kopyala)Sevgili örgü sevenler bağlamalı baklava modeli anlatımı ile el örgüsü yelek modellerini bulacağınız yeni yazıma hoş geldiniz. Bir yelek modeli anlatımı ile bunun yanında resimden model çıkartanlar için hazırladığım resimli yelek galerisi hazırladım.bağlamalı baklava örgü modeli (2) (Kopyala)el örgüsü yelek modelleri (2)Sponsorlu Bağlantılar


Anlatacağım model için 17 ilmek ve katlarına ihtiyacınız olacak. Bu modelde püf noktalarından birincisi ters ilmekle başlayıp ters ilmekle biten 14 ilmeği ters olarak öreceğiz. Baklava diliminin iki kenarında birer tane düz ilmek örgünün sonuna kadar devam edecek ve çerçeve görevi yapacak. 14 ilmeği iki ters iki düz olarak örüp sonra bir ilmek düz ör bir dola bir ters ör ve bir dolayıp bir düz ör şeklinde devam eden ilk sırayı örün. Diğer sıralar ise yapılan ters ilmeğin her iki yanındaki artıma yeri 4 tane oluncaya kadar devam edilecek. Artan ilmek sayısı 9 tane olunca modeli kapatmaya başlıyoruz. Artırma yapmadan sadece baştaki ve sondaki birer ilmeği keserek yok ediyoruz ve sonunda tek ilmeğe düşürüyoruz. Kesme işlemine başladığımız sırada 14 olan iki ters iki düz ilmeklerin başındaki ve sonundaki ters ilmekler hariç diğer ilmekleri çıkardığımız yeni bir ilmekle topluyoruz.

el örgüsü yelek modelleri 123


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

7 Responses

 1. Elif dedi ki:

  Model cok güzel elinize sağlık🌹 lakin boyu nekadar oldu arkasınsa kac sıra var anlıyamadm kol tarafını nasıl kestınjz çözemedim daha detaylı fotoğraf atıp paylasırmısınız teşekkürler 😊

  • Şerife KöK dedi ki:

   Ben sadece model anlatımı yaptım. Yeleğin bitmiş halini görmek istedikleri için alıntı bir resim paylaştım.

 2. Hilal dedi ki:

  Sizin ilmek alışınız farklı ben yaptım ama olmadı malesef nasıl yapabilirim

  • Şerife KöK dedi ki:

   Çok üzgünüm ama bu modeli yapan diğer kanallarında ilmek alışı benimki gibi. Youtubede istersiniz bir bakın belki sizin ilmek alışınızla aynı ören bir kanal bulabilirsiniz.

 3. Ayse dedi ki:

  Bu modelde bir örgüyü 40 42 beden birinin kac sayi baslayacagimizi da yazar misiniz

 4. Ayse Tunç dedi ki:

  Kac ilmek baslayacaz 40 42 bedene acaba

  • Şerife KöK dedi ki:

   Arkayı 9 model 153 ilmek ön parçaları ise 5 model 85 ilmek lastik ile beraber 95 ilmek başlayabilirsiniz. Kullandığınız ip ve şiş kalınlaştıkça ölçü büyür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir