Ekose Desenli ve 3 Renkli Tığ Battaniye Modelleriİki adet birbirinden şık battaniye modeli anlatımı ile sizlerle birlikteyim. Battaniye modellerinin her ikisi de tığ ile yapılmaktadır. Benim favori modelim ekose desenli olarak yapılan battaniye modeli oldu. Hem renkleri hem deseni çok şık bir battaniye modeli olmuş.

Battaniye modelinin yapımında kullanılan renkler hem kız hem erkek bebeklere uygun olacaktır. Lacivert beyaz renk uyumu bu battaniye modeli için çok iyi bir seçenek olabilir. Battaniye yapmak için bir metre uzunluğunda zincir çekin. Verilen sayı size uymayabilir.

Kullanılan ip ve tığ kalınlığı gibi faktörler örgünün başlangıç sayısını değiştirecektir. Bu yüzden siz ölçerek başlayın. Kenar için iki sıra sıkı iğne kullanılmış. Aralarda zincir çekilerek pipirik yapılmış. Oldukça sade şık bir görünüm elde edilmiş. Bu modeli çok sıkı örmenizi tavsiye etmem. Yumuşak bir battaniye elde etmek için gevşek örün.Sponsorlu Bağlantılar


Bu şık ve modern görünümlü battaniye modelini Papatyanın örgü dünyası kanalı hazırlamıştır. Bu modeli genç kızlar için yatak örtüsü ve tv battaniyesi olarak da kullanabilirsiniz.

İkinci battaniye modeli 3 renk ile yapılmış bir model. Tığ ile yapılan bu battaniye modeli kare desenli olarak hazırlanmış. Bu model için bir sıra sıkı iğnelerin tepesine batarken diğer kare bölüm için ilmeklerin arasından girerek lastik görünümü elde etmelisiniz.

Kare desen elde edildikten sonra düz kısmın üstüne lastik görünümlü bölümü, lastik görünümlü bölümün üzerine ise düz bölümü uygulayarak modeli kaydır malısınız. Bu modelin anlatımını ise elişleri net kanalı yapmıştır.

 


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.