Efsane Bir Model HazırladımYazımın başlığından anlaşıldığı gibi efsane bir model hazırladım sizlere… Paylaştığım modellerde kolay ve gösterişli olmasına özen gösteriyorum. Hem kolay hemde çok tercih edilen bu modeli etol şal veya yelek gibi özel örgülerde kullanmanızı tavsiye ederim. 

Model çiftli ilmeklerle yapılıyor. İki modelin arasına ön yüzde düz arka yüzde ters örgü ile boşluk verdim. İlk olarak bütün ilmekleri ters olarak örün. Ön sıraya geçince kenar ilmeğini alıp bir dola bir ilmeği örmeden atlayıp bir düz ör şeklinde devam edin. Sponsorlu Bağlantılar


İpi dolarken önden arkaya doğru dolayıp ilmeğe arkadan girerek örmeden atlatın ve bir düz ilmek örün. Arka tarafa geçince aynı şekilde devam edilecek. Kenar ilmeğini alıp bir ters örüp bir dolayıp ve örmeden atladığımız ilmeği tekrar örmeden atlıyoruz. 

Tekrar ön sıraya geçince kenar ilmeğini alıyoruz ve ipi ön tarafa geçirip örmeden atladığımız ilmekleri atlayıp sonraki ilmeği düz örüyoruz. Sonra atladığımız ilmekleri ön taraftan diğer şişe geçiriyoruz ördüğümüz düz ilmeği arkadan diğer şişe geçirip örmeden atlattığımız ilmekleri düz örerek topluyoruz. 

İpi tekrar ön yüze alıp örmeden atlanan ilmekleri örmeden geçiyoruz ve sonraki ilmeği düz örüyoruz. Sonra ördüğümüz bu düz ilmeği arka taraftan diğer şişe geçirip ön taraftan örmeden atlanan ilmekleri alarak birlikte düz örer gibi topluyoruz.

Arka yüzden bütün ilmekleri ters örüyoruz. Ön yüzden bütün ilmekleri düz örüp arkadan ters örerek 3 sıra boşluk veriyoruz. Sonra ön yüzde modeli aynı şekilde tekrarlıyoruz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir