Ebruli İple Tığ İşi Kolay Anne Yelek YapımıTığ ile yapılan ebruli kolay anne yelek yapımı sırayı alıyor. Kullanılan ebruli ip nedeni ile yeleğe ayrı bir hava katılmış. Modelli yapılmayan yelekler için daha şık örgüler elde etmek için ebruli ip kullanabilirsiniz.

Bu yeleğin en büyük avantajı kol ve yaka kesimi yapılmamasıdır. İster acemi olun ister örgüde usta olun bu yeleği hemen yapıp kullanmaya başlayabilirsiniz. Aynı tekniği kullanarak farklı bir model ile yelek yapabilirsiniz.

Yeleğin yapımı için ister 3 ayrı parça halinde örüp bitirince dikebilirsiniz. İsterseniz önce arka parçadan örgüye başlayıp arka parçayı bitirince sırayla ön parçaları örerek dikişsiz olarak yapabilirsiniz.Sponsorlu Bağlantılar


Yeleğin yumuşak olması için kalın tığ kullanın. Yeleğin modeli V şeklinde örerek devam edin. Önce yeleğin bedenini örüp sonra etrafını lastik ile tamamlayın. Bu yelekte yan dikiş bulunmuyor.

Yeleğin yan dikişleri yerine yan lastiklere düğme dikerek çok daha şık hale getirebilirsiniz. İsterseniz yeleğin lastiklerini ipin içindeki renklerden bir tanesini seçip tek renk olarak yapabilirsiniz.

Yeleğin ön parçalarının üzerine küçük bir parça örüp cep koyabilirsiniz. Lastikleri tek renk iple yaparsanız cep kısmını da tek renk iple yapın. Hobimmodam örgü kanalının hazırladığı bu yeleğin videolu anlatımını alt kısma ekliyorum.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.