Düğümlü Hasır Lastik Örgü ModeliDeğişik model anlatımları ile en yeni en güzel modelleri sizlere ulaştırmaya devam ediyoruz. Düğümlü hasır lastik modeli ile örgülerin ize değişiklik ve şıklık katabilirsiniz. Yapımı çok kolay ama görüntüsü tek başına ana model olarak bile kullanılabilir.

3 ilmek ve katları ile yapılan model için önce ilmek sayısını hesaplayıp şişe takmanız gerekiyor. Sonrasında hemen modele başlıyoruz. Kenar ilmeğini ters olarak örüp sonraki iki ilmeği birlikte düz örer gibi kesiyoruz. Sonra kesme işlemi yaptığımız bu iki ilmeğin ilkini bir kez daha düz olarak örüyoruz. Sponsorlu Bağlantılar


Arada bir tane ters ilmek örüp aynı şekilde iki ilmeği birlikte düz örüp ilk ilmeği bir kez daha düz olarak örüyoruz. Bu şekilde ön yüzde sırayı örerek tamamlıyoruz. Arka sıraya geçince kenar ilmeğini alıp bir tane düz ilmek örüyoruz. Sonraki ilmeği ipi ön tarafa alarak örmeden atlatıyoruz. 

Zaten düz olarak görünen ilmeği düz örüp iki tane ters olarak görünen ilmeklerin ilkini düz örüp ikincisini örmeden atlatıyoruz. Tekrar ön yüze geçince kenar ilmeğini alıp iki ilmeği birlikte düz örüp ilk ilmeği bir kez daha düz örerek devam ediyoruz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.