Dolgulu Kolay Üçgen Şal ModeliSırayı hem kolay hem üçgen şal modeli yapımı alıyor. Angora iplerle çok zarif duran bir şal modeli. Kullanacağınız ip kalınlığına göre tığ kalınlığını ayarlamanız gerekiyor.

İlk olarak 6 zincir çekin. Sonra kapatıp bir halka yapın. 3 zincir çekip halkanın içine tırabzan yapın. Tekrar bir tırabzan daha yapın. 3 zincir çekip aynı halkanın içine 3 adet tırabzan yapın. Arada 3 zincir çekip 3 tırabzan yapın. 3 zincir çekip tekrar 3 tırabzan daha yapın. Toplamda 4 adet üçlü tırabzan yapmış olacaksınız.

Sonraki sıraya geçerken 3 zincir çekip ilk boşluğa 3 adet tırabzan yapın. 3 zincir çekip aynı yere 3 tırabzan daha yapın. Bu kısmı örgü bitene kadar aynı devam edecek. Sonra 5 zincir çekip ortadaki boşluğa girip buraya sabitleyin. 3 zincir çekip son boşluğa başlangıçta olduğu gibi su taşı yapın.Sponsorlu Bağlantılar


3 zincir çekip sonraki sıraya geçin. İlk boşluğa su taşı yapın. 5 zincir çekip bir alt sıradaki deliğe batıp sıkı iğne ile kapatın. 5 zincir çekip sonraki deliğe batın. 5 zincir çekip son boşluğa su taşı modelini yaparak sırayı bitirin. Sonraki sırada ilk su taşı modelini yapın. Sonra zincir çekmeden sonraki boşluğa sıkı iğne yapın.

5 zincir çekip sonraki boşluğa 10 adet tırabzan yapın. Tekrar zincir çekmeden sonraki boşluğa sıkı iğne yapın. 5 zincir çekip son su taşı modelini yapın. Böylece ilk modeli oluşturmuş olacaksınız. Yağmurun hobileri kanalının hazırladığı bu şık üçgen şal modelini beğendiyseniz sizlerde yapabilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.