Dilimli Yıldızlar Roba Modeli YapımıYakadan başlanarak örülen robalı bebek örgüleri çok ilgi örmektedir. Küçük çocuklar için hem kullanışlı hemde kolay örüldüğü için sıklıkla tercih edilmektedir. Robalı örgülerde dikiş yapılmadığı için kolaylık sağlıyor. 1-1,5 yaşa uygudur.

Robalı örgülerde başlangıç ilmeği çok fazla değişmez. Genelde birbirine yakın ilmek sayısıyla başlanıp sonrasındaki yapılan artırmalarla büyüklükleri ayarlanır.

Bugünkü gibi dilimli olarak hazırlanan roba modellerinde sayılarla fazla oynamanızı  tavsiye etmem. Beden ayırma yerlerindeki yapılan artırmaları daha fazla yaparak istediğiniz bedene gelinceye kadar artırmaya devam edebilirsiniz.

Bu tür robalı bebek örgüleri hem kız hemde erkek çocuklara uygun olmaktadır. Önce roba kısmına karar verin sonra alt bölümünü dilediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz.Sponsorlu Bağlantılar


Paylaştığım roba modeli birkaç cümle ile açıklanamaz. Takip gerektiren bir model. Bu yüzden ben hem elimden geldiğince sayılarıyla anlatacağım hemde kardeş örgülerin hazırladığı videolu anlatımı alt bölüme ekleyeceğim.

Daha önce böyle dilimli roba başlangıcı tarifi yapmıştım ama bu modele dilimlerin bittiği yerde ajurlu model eklenerek daha güzel bir hale getirilmiş.

Bu model hem yelek hemde hırka için kullanılabilir. Önce 75 ilmekle bir ters bir düz olarak lastik yaparak örgüye başlıyoruz. Lastik bitince iki ilmek örüp bir artırma yapacağız.

2 ters 2 düz şeklinde dilimleri kurmaya başlıyoruz. Bir süre bu şekilde örüp sonra dilimleri eksiltmeye başlıyoruz. Dilimleri eksilttiğimiz yerde ajurlu bölümü başlıyoruz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.