Dilimli Virgül Yelek ModeliLastik gerektirmeyen virgül yelek modeli yapımını anlatacağım. Başlangıcında lastik gerektirmeyen bir yelek modeli hazırladım. İsterseniz bu modeli etol şal yapımında kullanabilirsiniz.

Yelek modelinin başlangıcında lastik kullanabilir yada lastik olarak yapabilirsiniz. Ben 2 sıra haroşa örüp sonrasında ön sırada modeli kurdum. Yelek modeli 13 ilmekle yapılıyor aralarda 3 tane haroşa ilmek kullandım. Örgünün ön sırasında ilk 3 ilmeği düz olarak örün. Bir ilmek artırın. 6 ilmek düz olarak örün.

Sonraki 3 ilmeği düz olarak birlikte örün. Bir ilmek ters örüp kalan 3 ilmeği düz olarak örün. Bir ilmek artırıp sonraki 3 ilmeği düz olarak örün. Örgünün arka sırasında aradaki 3 ilmeği düz olarak örüp diğer ilmekleri aynen oldukları gibi örün. Tekrar örgünün ön sırasına geçince ilk 3 ilmeği düz olarak örün.Sponsorlu Bağlantılar


Sonra bir ilmek artırıp 5 ilmek düz örün. 3 ilmeği birlikte düz örüp sonraki ilmeği ters olarak örün. Kalan 4 ilmeği düz örüp bir ilmek artırın. Bu modelde iki kenarda artırılan ilmekleri örgünün ortasında keserek dengeliyoruz. Tekrar ön sıraya geçince ilk 3 ilmeği düz olarak örün. Bir ilmek artırın.

4 ilmek düz örüp 3 ilmeği birlikte düz örün. Bir ilmek ters örüp sonraki 5 ilmeği düz olarak örün. Bir ilmek artırıp sonraki 3 ilmeği düz olarak örün. Başlangıçtaki ilmek sayısı eksilirken sondaki ilmek sayısı artıyor. Bu şekilde kesme işlemi 5 sıraya tamamlayınca ilk başlangıçtaki işlemleri tekrarlayın.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.