Dilimli Tığ Kız Çocuk Yeleği YapımıBugün sizlerle küçük prenseslerimiz için harika bir cici yelek modeli paylaşacağım. Modeli ben çok beğendim sizlerinde beğeneceğini düşünerek paylaşmak istedim.

Havaların soğuması ile miniklerimize el örgüsü yapmaya daha hevesli oluyoruz. Bu yüzden hem kolay hemde görsel olarak göze hitap eden bir yelek seçtim sizlere.

Yelek modelimiz bir-bir buçuk yaş ölçüleri için paylaşıyoruz. Siz dilerseniz roba sayımızı büyütüp üç dört yaş içinde örebilirsiniz.

Yelek için gerekli malzemeler:

-2 adet herhangi marka bebe yünü

-3 adet düğme

-süsleme için kurdeleli çiçek veya yakıştırdığınız başka bir süsleme çiçeği

-3 mm tığ

Malzemelerimiz bu kadar dilerseniz yapım tekniğine geçelim.Sponsorlu Bağlantılar


Modelimiz tırabzan ve zincirden oluşan bir model yani hem kolay hem gösterişli örnek isteyenler için ideal ve acemi olup yeni örgüye başladıysanız yeleği zorlanmadan öreceğinizi düşünüyorum.

Robamızı kurmak için 86 zincir çekerek başlıyoruz ve dönüşte kutucuk yaparak toplamda 41 tane kutucuğu tamamlıyoruz.

İlk kutucuğu atlayarak bir sonra ki kutucuğa 4 tırabzan araya 1 zincir tekrar 4 tırabzan yapıyoruz. Bu sayı ile toplamda 20 tane desen çalışmış oluyoruz.

Her sırada arttırma yapmak için 1 zincir çektiğimiz yuvaya fazladan tırabzan yapıyoruz. Robamızı kurduktan sonra kol yerini ayırıp istenilen büyüklüğe kadar örüyoruz.

Ve tırabzan sayımızı arttırmaya devam ediyoruz. En son 7 li tırabzan sayısına ulaşıp 9 sıra örüp modeli bitiriyoruz.

İpi koparmadan kenar ve boyun kısmını 1 sıra sık iğne ile dönüp yeleği bitiriyoruz. Düğmeleri dikip dileğiniz gibi süsleyebilirsiniz.

Dilerseniz sizin için videolu anlatımını da ekledim yazıma videodan da destek alarak daha kolay örebilirsiniz. Elif hanımın anlatımı ile iyi seyirler…


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir