Dilimli Örgü Kenar ModeliÖreceğiniz battaniye veya şal gibi örgülerde kenar danteli olarak kullanabileceğiniz bir model ile geldim. Bazı modeller kenar danteli gerektirir. Bunun için çeşitli kenar dantel modelleri anlattım. Paylaştığım kenar dantel modeli dilimli olarak yapılıyor.

Kenar dantel modeline 9 ilmekle başlanıyor. İlk olarak örgünün arka sırasında bütün ilmekleri ters olarak örün. Ön sıraya geçince kenar ilmeğini örmeden alın. Bir ilmek düz örüp bir ilmek artırın. Bir ilmek düz örün. Bir ilmek ters örün. Sonraki 3 ilmeğe model uyguluyoruz. İlk ilmeği örmeden atlatın. Sonraki 2 ilmeği düz olarak örün. Örmeden atlanan ilmeği örgünü sonuna alıp düz olarak örün. Bir ilmek ters örüp son ilmeği düz olarak örün.Sponsorlu Bağlantılar


Örgünün arka sırasında ilmekleri aynen oldukları gibi örün. Sadece artırılan ilmekleri düz olarak örün. Tekrar ön sıraya geçince kenar ilmeğini örmeden alıp bir ilmek düz örün. Bir ilmek artırıp 2 ilmek düz örün. Bir ilmek ters 3 ilmek düz bir ilmek ters olarak örmeye devam edin. Tekrar örgünün ön sırasına geçince aynı şekilde iki ilmekten sonra bir ilmek artırın. Örgünün kenar kısmında burgu modeline benzeyen bir model kullandım.

Bu modelin başında ve sonunda birer tane ters ilmek kullandım. Modeli ön sırada boş bırakıp düz olarak örerken sonraki ön sırada modeli tekrarlayın. Artırma sırası 5 taneye tamamlanıncaya kadar bu şekilde devam ediyoruz. Sonra ön sıraya geçince kenar ilmeğini örmeden alın. Bir ilmek düz örüp kenar ilmeğini bunun üzerinden atlatın. Bir ilmeği düz örüp kenar ilmeğini üzerinden atlatın. Bu şekilde 2 ilmek kalıncaya kadar devam edin. Bundan sonra aynı şekilde ikinci dilimi hazırlayın.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.