Dikkatleri Üzerine Çeken En Kolay Şiş Örgü ModeliEn son ördüğüm modeli sizlerle paylaşmak istedim. Salaş görünümlü ve çok şık bir örgü modeli ile geldim. Oldukça dikkat çeken bir model olmasına rağmen tek sırada yapılan en kolay şiş örgü modellerden bir tanesi olduğunu söyleyebilirim. Yeni aldığım çok hoş renkli ipimle bu modeli ördüm ve ortaya çıkan sonuca bayıldım. Örgünün başlangıcında farklı bir ilmek atma tekniği kullandım. Bu başlangıç modele çok yakıştı.

Model 2 ilmek ve katları ile yapılıyor. Benim kullandığım başlangıç modeli ile kıvrılmayan bir örgü oldu. Bu hali ile lastik modeli yerine de kullanabilirsiniz. İlk olarak örgünün arka sırasından örgüye başlıyoruz. Sıra boyunca tüm ilmekleri ters olarak örün. Ön sıraya geçince önce kenar ilmeğini örmeden alın. Sonraki ilmeği örmeden diğer şişe aktarın. Arkada olan ipi ön tarafa alıp atlattığımız ilmeği tekrar geri şişe alın.Sponsorlu Bağlantılar


Sonra bir kez ipi şişe dolayıp iki ilmeği birlikte düz örerek toplayın. Sonra tekrar bir ilmek örmeden diğer şişe aktarıp ipi ön tarafa geçirin. Sonra ilmeği tekrar diğer şişe geri aktarıp ipi bir kez şişe dolayarak artırma yapın. 2 ilmeği beraber düz örerek toplayın. Modelin yapımı bu şekilde devam ediyor. Her defasında örgünün arka sırasında tüm ilmekleri ters örerken ön sırasında bu işlemi tekrarlayarak modeli uyguluyoruz.

Ben 3,5 numara şiş kullandım. İlmekleri biraz gevşek ördüm. Böylece salaş bir örgü elde ettim. İlmekleri biraz sıkı örerek ve ince şiş kullanarak daha sıkı bir örgü elde edebilirsiniz. Bayan örgülerinde şık bir örgü modeli olacaktır. İnce şiş ve normal sıkılıkta bir örgü ile bebek örgülerine de bu modeli uygulayabilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir