Dikkat İsteyen Gelin Yelek ModeliBugün biraz dikkat gerektiren bir yelek modeli hazırladım. Yelek modeli kaydırılarak örüldüğü için biraz dikkat gerektiriyor. Ben yelek modelinin orijinal halini biraz daha küçülterek çalıştım. Oldukça değişik bir yelek modeli oldu. Yelek modelini angora ip kullanarak ördüm. İpi iki kat kullandım. Anlatımı tek kat ip ile yaptım. Tek kat angora iple açıkçası daha kibar ve zarif oldu.

Yelek modeli 16 ilmek ve katları ile yapılıyor. En son bir tane ilmek ilave edin. İlk olarak arka sırada ilmekleri ters olarak örün. Ön sırada modeli kuruyoruz. Kenar ilmeğinden sonra bir ilmek artırın. 3 ilmek düz örüp sonraki iki ilmeğin yönünü çevirin ve birlikte düz örerek toplayın. Bir ilmek ters örün. Bir ilmek artırıp 3 ilmeği düz örerek toplayın. Bir ilmek artırıp bir ilmek ters örün. Sonraki 2 ilmeği beraber düz örün. 3 ilmek düz örüp bir ilmek artırın. İki modelin arasında bir ilmek düz örün. Aynı şekilde modeli tekrarlayın.Sponsorlu Bağlantılar


Arka taraftan ilmekleri aynen oldukları gibi örün. Modelin ortasındaki 3 ilmeği düz olarak örün. Ön sıraya geçince kenar ilmeğinden sonra bir ilmek düz örüp bir ilmek artırın. 2 ilmek düz örüp iki ilmeğin yönünü çevirin. Sonra bu 2 ilmeği beraber düz örerek toplayın. Bir ilmek ters 3 ilmek düz bir ilmek ters örün. Sonraki 2 ilmeği beraber düz örün. Bir ilmek artırıp 3 ilmek düz örerek ikinci modeli aynı şekilde örün.

Sonraki sırada 3 ilmek düz örüp bir ilmek artırın. 1 ilmek düz örüp sonraki 2 ilmeğin yönünü çevirip birlikte toplayın. Bir ilmek ters örüp bir ilmek artırın. 3 ilmeği beraber düz örüp bir ilmek artırın. Bir ilmek ters örüp iki ilmeği beraber toplayın. Bir ilmek düz örüp bir ilmek artırın. Kesilecek ilmek kalmayıncaya kadar bu işleme devam edin. Sonra iki modelin arasına yeni modeli uygulayarak devam edin. Minik desenli çıtır örgü modeli için buraya bakabilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.