Dikkat Çeken Örgü Modelleri 

Dikkat çeken örgü modellerini görmek istiyorsanız 6 modeli aynı anda paylaştım. Modellerin hepsi ister bebek örgüleri için ister bayan yelekleri için kullanılabilir. Hepsini beğenerek hazırladım. Beğeneceğiniz bir model olduğunu düşünüyorum. Genellikle modellerin hem gösterişli hemde kolay olmasına dikkat ediyorum.

En beğenilen yelek örgü modellerini sizler için bir yazıda topladım. İlk yelek modeli 3 ilmek ve katları ile yapılıyor. Bir model uygulanırken yanındaki model sadece düz olarak örülüyor. Arka tarafta ilmeklerin arasında dolayarak artış yapıyoruz. Ön tarafta bu ilmekleri serbest bırakın.

İlk iki ilmeği sondaki ilmeğin üzerinden atlatın. Tek kalan ilmeği örmeden devam edip bir ilmek dolayın. Sonra atlatılan iki ilmeği birlikte düz örerek kesin. Örgünün arka tarafında bu defa boş bırakılan ilmeklere modeli uygulayın.

İkinci yelek modeli aynı zamanda çok amaçlı olarak her türlü örgüye uygulanabilir. Modele başlarken önce ön tarafta bütün ilmekleri düz örün. Sonra arka tarafta bir ilmek dolayıp bir ilmek örmeden atlatın.

Sonraki iki ilmeği ters örün. İlmeği şişe dolayıp bir ilmek atlatıp iki ilmek örün. Tekrar ön tarafa geçince aynı ilmeği ip dolayarak tekrar örmeden atlatın. Sonraki iki ilmeği düz örün. Örmeden atlanan iki ilmeği düz örülen iki ilmeğin üzerinden atlatıp bırakın.

Sıradaki yelek modeli üç ilmekle yapılıyor. Model arka taraftan başlanıyor. Bütün ilmekleri ters olarak örün. Ters ilmeklerin hepsinin arasında bir defa dolayarak ilmek artırın.

Ön tarafa geçince artırılan bu ilmekleri serbest bırakın. 3 ilmeğin boyunu uzatın ve ilk ilmeği diğer iki ilmeğin üzerinden atlatın. Sonra kalan iki ilmeği de diğer şişe aktarın. Sonra hepsini düz olarak örün.

Sıradaki yelek modeli yıldız örgü modeli ile yapıldı. Yıldız modeli üç ilmekle yapılan bir örnektir. 3 ilmeği birlikte toplayıp bir kez ipi şişe dolayın ve aynı 3 ilmeği tekrar örün.Sponsorlu Bağlantılar


Yıldız modelini kaydırarak 3 defa tekrarlayın. Sonra bir sıra boşluk vererek ilmekleri ön tarafta düz örün. Sonra tekrar yıldız modelini uygulayın.

Sırada 3 düz 3 büz modeline benzerliği ile dikkatleri çeken bir yelek modeli var. Modelin yapımına arka tarafta başlıyoruz. Bir ilmek dolayıp bir ilmek düz örün ve aradaki iki ilmeği ters örün.

Ön tarafa geçince dolanan ilmekleri ters olarak örün. 3 ilmek ters 2 ilmek düz şeklinde sırayı tamamlayın. Sonraki sırada ters olan üç ilmeği birlikte toplayarak örün. Aradaki iki ilmeği düz örerek modele devam edin.

Son yelek modelinde ilmekle sağa ve sola yatırarak zikzaklı bir görünüm elde ediliyor. Kolay bir örgü modeli ve her türlü örgüye uyum sağlayacaktır.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.