Dikişsiz Yapılan Tabanlı Tığ İşi Bebek Patik ModeliÇok hoş görünen dikişsiz yapılan tığ işi tabanlı bebek patik modeli yapımını anlatacağım. Görenlerin çok hoşuna giden bir patik modeli. Tabanlı patik modelleri genelde denk düşmez.

Ama bu model ile istediğiniz kadar büyütüp küçültebileceksiniz. Vereceğim püf noktaları ile çok kolay bir şekilde tabanlı patik yapabileceksiniz. Tek dikkat etmeniz gereken kullanacağınız ip ve tığ kalınlığı olacak.

Ben iki ayrı kalınlıkta iple iki ayrı patik modeli çalıştım. Sayılarını farklı yapmama rağmen ikisi de aynı büyüklükte oldu. Bu yüzden ölçerek yapmanız gerekecek. Yeni doğan bebekler için 6 santim uzunluğunda zincir çekin.

Sonra dördüncü zincire batıp buraya bir tane ikili tırabzan yapın. Sonraki her zincire bir defa batarak tırabzan yapın. Son deliğe 6 adet tırabzan yapın. Bu kısım burun bölümünü oluşturacak.Sponsorlu Bağlantılar


Örgüyü çevirip daha önce yaptığınız tırabzanların altına batarak birer tane tırabzan yapın. Son deliğe gelince 4 adet daha tırabzan yapın. Bu kısım topuk kısmını oluşturacak.

İlk başlangıçtaki zincire batıp sırayı kapatın. 3 zincir çekip üst sıraya geçin. Her tırabzana bir defa batarak birer tırabzan yapın. Bir zincire yaptığımız 6 tırabzana gelince her tırabzana iki defa batarak tırabzan yapın.

Diğer tek tırabzanların üzerine tekrar tek tırabzan yapın. Örgünün son bölümüne gelince aynı şekilde her tırabzana çift batın. Sırayı kapatın. Patik modelini büyütürken  aynı şekilde başlangıç ve bitiş deliklerine toplamda 6 tırabzan yapın.

Diğer bölümleri tek tırabzan şeklinde yapın. İkinci sırada bu tırabzanların üzerine çift tırabzan yapın. Patik modelinin devamını ekleyeceğim video ile kolayca yapabilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir