Deseni Yan Giden Örgü ModeliFarklı ve hoş görünümlü örgü modellerine yer vermeye devam ediyorum. Deseni yan olarak devam eden bu değişik modeli dilerseniz aralarındaki boşlukları vermeden bütün hale getirebilirsiniz. Çiftli ilmeklerle yaptığım bu model için önce ilmekleri şişe taktım. Sonra hemen modeli uygulamaya başladım.

Önce kenar ilmeğini aldım sonrasındaki ilmeği ters olarak ördüm. Sonraki ilmeği düz şeklinde örmeye devam ettim. Bir ters bir düz şeklinde örerek sırayı tamamladım. Arka sıraya geçince kenar ilmeğini alıp ilk ilmeğin arasından yeni bir ilmek çıkarttım. Sonra iki ilmeği birlikte düz örer gibi kestim. Sponsorlu Bağlantılar


Hemen ara vermeden ilk ilmeğin arasından yeni bir ilmek çıkartıp bu iki ilmeği birlikte kesin. Tekrar ön sıraya geçince kenar ilmeğini alıp ipi bir kez dolayın. Sonra ilk ilmeği örmeden atlatıp ikinci ilmeği ters olarak örün. Baştaki doladığımız ilmeği bu iki ilmeğin üzerinden atlatıp serbest bırakın.

Tekrar bir ilmek dolayıp ilk ilmeği örmeden atlatın ve sonraki ilmeği ters olarak örün. Doladığımız ilmeği bu iki ilmeğin üzerinden atlatın. Böylece model bitmiş olacak. Arada 3 sırayı ön yüzde düz arka yüzde ters olarak örüp aynı şekilde modeli tekrarladım. Bu ara kısmı istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

Bunlarda İlginizi Çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir