Del Dak Modeli İle Üçgen Şal YapımıBirkaç gün önce paylaşmış olduğum del dak örgü modeline üçgen şal olarak çok istek geldi. Yeni bir tasarım olduğu için tamamen yapımı bana aittir ve  ortaya beğeneceğinizi düşündüğüm bir sonuç çıktı. Şal modelinin kenar kısımlarına nasıl bir model yapılacağı her zaman büyük bir sorundur. Sponsorlu Bağlantılar


Kenar kısımlarına çizgili bir görünümü olan bölüm ekledim. Çok değişik ve hoş bir görüntüsü oldu. Ama model düzene girene kadar biraz dikkat gerektiriyor. Bu model için her kalınlıkta ipi kullanabilirsiniz. 3 ilmek şişe atarak örgüye başlıyoruz. Bu üç ilmeği ilk sırada düz örüyoruz. Sonra arka sırada bir ilmek düz bir ilmek ters ve bir ilmek düz olarak örün. Üçüncü sıraya geçince kenar ilmeğini düz örüp bir dola bir düz ör bir dola bir düz ör şeklinde sırayı tamamlayın. Arka yüzden sadece ortada kalan ilmek ters örülecek diğerleri düz örülecek.   

Ortadaki ilmeğin hem başında hemde sonunda birer ilmek artırılacak. Bütün ilmekler ön yüzde düz örülecek. Arka yüzde ise sadece ortada kalan ilmek ters örülerek devam edilecek. İlmek sayısı 11 ilmek olunca kenarlardaki üç ilmek haroşa olarak devam edecek. 3 ilmekten sonra bir ilmek artırılacak. Hemde ortadaki ilmeğin her iki yanında ilmek artırılacak. Sonraki sırada ise 3 kenar ilmeğini örüp bir dolayın ve iki ilmeğin yerini değiştirip birlikte kesin.  


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir