Değişik Örülüşü Olan Zümrüt Taşı Örgü ModeliGüzel bir günden hepinize merhaba. Değişik örülüşü olan zümrüt taşı örgü modelini görünce farklı bir model olduğunu anlayacaksınız. Sürekli aynı şekilde örülen modellerden sıkıldığınızı düşünüyorum. Sürekli yeni araştırmalar yaparak farklı modellere yer vermeye çalışıyorum.

Bu modeli bebek örgüleri ve bayan örgüleri için kullanabilirsiniz. Modelin ajurlu bir görünümü var. 2 ve katları ile yapılıyor. İster lastik üzerine ister lastiksiz şeklide yapabilirsiniz.

İlmekleri hazırlayıp hemen modele başlıyoruz. İlk olarak arka taraftan bütün ilmekleri ters olarak örün. Sonraki sırada önce kenar ilmeğini alın. Sonraki iki ilmeği birlikte toplar gibi örüp ilk ilmeği şişten çıkartın ve kalan ilmeği tekrar düz olarak örün.Sponsorlu Bağlantılar


Bir ilmek dolayıp sonraki iki ilmeği birlikte örün. İlk ilmeği çıkartıp ikinci ilmeği tekrar düz örüp bir ilmek artırarak devam edin. Sonraki sırada ilk ilmeği örmeden alın. Sonraki ilmeği düz örün. Artırdığımız ilmeğin önünde kalan ilmeği örmeden atlatın.

Sonraki iki ilmeği düz örüp bir ilmek örmeden atlatarak devam edin. Tekrar örgünün ön tarafına geçince kenar ilmeğini alın. Örmeden atlanan ilmeği tekrar örmeden atlatın.

Sonraki iki ilmeği ters örün. Örmeden atlanan ilmeği bu iki ilmeğin üzerinden atlatıp bırakın. Sonraki ilmeği örmeden alıp iki ilmek ters örün.

Örmeden alınan ilmeği diğer ilmeklerin üzerinden atlatıp bırakın. Böylece modelin sonuna gelmiş olacağız. Örgünün arkasına geçip bütün ilmekleri ters örerek ilk başlangıçta yapılan işlemleri geri döneceğiz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.