Değişik Bir Teknik Kullanarak Örgülere BaşlayınGenelde örgülere başlamak için sürekli aynı yolu izleriz. Bu defa tomurcuk görünümlü bir başlama tekniği göreceğiz. Önce örgüye başlamak için yeterli uzunlukta ip ayarlayın ve ipi ikiye katlayın. İkiye katladığımız yeri alt tarafta olacak şekilde tutun. 

Tek taraflı olan ipi parmağınıza dolayın. Tek katlı olan ipi şişe bir kez dolayın. Sonra çift katlı olan ipi baş parmağımızın sol tarafına iki kez dolayın. Bir halka oluşturun. Sonra halkanın içinden tek katlı iple bir tane yeni ilmek çıkartın.Sponsorlu Bağlantılar


Sonra tek katlı ipi şişe bir kez dolayın. Çift katlı ipi baş parmağımıza dolayıp bir halka oluşturalım. Bu halkanın içinden bir ilmek çıkartalım. Sırasıyla tek katlı ipi bir kez dolayıp bir ilmek elde ederken sonrasında çift doladığımız ilmeği elimizle halka şeklini aldırıp bu halkanın içinden bir ilmek çıkartarak devam edelim. 

İstediğimiz sayıda ilmeği elde ettikten sonra örgüyü çevirelim. Alt kısmı tomurcuk şeklinde görünen ilmekleri ters örüp kısa görünümlü ilmekleri ise düz olarak örün. Bir düz bir ters şeklinde lastik modelini kurup bu şekilde öreceğiz. Sonrasında istenilen modeli uygulayabilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir