Değişik Bir Kalem OyasıFarklı bir görünümü olan kalem oyası yapacağız birlikte. Oyanın iki türlü yapılışı var. İsterseniz ip koparmadan yapabileceğiniz gibi her çiçeğe ayrı bir renk ip de kullanabilirsiniz. 

İçi dolu siyah bir yazma kenarı için bu modeli düşündüm. İlk olarak 2 zincir çekerek tığ battısını yapın. Sonra yeşil ip ile kalem yardımı ile zeminini hazırlamaya başlayalım. 

İpi sabitleyip tığ battısına batın. 2 zincir çekip 7 tane delik yaparak devam edin. Sonra 7 zincir çekip geri dönün. İkinci deliğin dibine batın bir delik oluşturun. Bir zincir çekip geri dönün. Deliğin içine batıp sıkı iğne yapın. 

Sıkı şekilde 2 zincir çekip ilmeği uzatın ve kaleme geçirin. Tekrar deliğe girip iki zincir çekip kaleme takın. Bu şekilde 2 zincir çekerek ilmeği uzatın ve kaleme takarak 6 ilmek oluşturun.Sponsorlu Bağlantılar


Deliğe bir kez daha batın ve sıkı iğne yapın. Sonra tığ battısına girip kaldığımız yerden 2 zincir çekerek örmeye devam edin. Bu defa 12 delik yapın ve 7 zincir çekip geri dönün. Aynı şekilde deliğin içine batıp iki zincir çekin ve ilmeği uzatarak kaleme takın. Bu işlemi 6 defa tekrarlayın.

Çiçeklere geçince renkli ipi bir kez örüp yazmanın kenarına sabitleyin. Tekrar aynı yere batıp bir tane sıkı iğne yapın. Hemen ara vermeden ilk uzattığımız ilmeğe girip bir sıkı iğne yapın. 

2 zincir çekip bir tane ikili tırabzan yapın. Sonra bir tane üçlü tırabzan yapın. Sonra ipi çift dolayıp üçlü tırabzan yapın. 1 zincir çekin ve son tırabzanın arasına 5 tane sıkı iğne doldurun. Uzattığımız ilmeğe girip bir tane sıkı iğne yapın. Ara vermeden diğer ilmeğe girip aynı işlemleri yapın.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir