Değişik Ara Modeli Olan Şık Yelek ModeliBayan yelek modellerinde ara model sıklıkla kullanılmaktadır. İzleyicilerim ara model olarak hangi modeli kullanacakları hakkında sorular soruyorlar. Bugün Rus kanalında gördüğüm yelek modelini aynı şekilde anlatacağım. Kolay bir yelek modeli oldu. Ara modelini hiç değiştirmeden aynen olduğu gibi kullandım.

Yelek modelinin ara modeli 6 ilmekle yapılıyor. Ana modelde aynı şekilde 6 ilmek kullanılarak yapılıyor. Toplamda 12 ilmek ve katlarını kullanarak modele başlayabilirsiniz. Örgü modeline arka sırada başlıyoruz. Önce 2 ilmek düz örüp bir ilmek artırın. Sonraki 2 ilmeği beraber ters örün. Tekrar 2 ilmek düz örün. Burası ara model olacak. Başlangıca özel 2 ilmek kesiliyor sonraki sıralarda 3 ilmek kesilecek.Sponsorlu Bağlantılar


2 ilmek düz örüp sonraki ilmeği ters örün. İpi 2 defa şişe dolayıp bir ilmek daha ters örün. Tekrar ipi 2 defa dolayıp 2 ilmek düz örün. Aynı şekilde sıra boyunca örgüye devam edin. Ön sıraya geçince 2 ilmek ters örüp bir ilmek artırın. Sonraki 2 ilmeği beraber düz örüp ilk ilmeği tekrar düz örelim. 2 ilmek ters örün. Sonraki 2 ilmeği örmeden diğer şişe aktarın. Çift dolanan ilmeği serbest bırakıp ilmeğin boyunu uzatın.

Sonra bu ilmeği önceki 2 ilmeğin başına geçirip yer değiştirin ve düz olarak örün. Sonraki 2 ilmeği ters olarak örün. Çift dolanan ilmeği bırakıp sonraki ilmeğin boyunu uzatın. Bu ilmeği sonraki 2 ilmeğin arkasına geçirip yer değiştirin. Sonra 2 ilmek ters bir ilmek düz şeklinde ilmekleri örerek devam edin. Arka sırada ara modeli uygulayıp diğer ilmekleri aynen oldukları gibi örün. Ön sırada ilmekleri aynen örerek modeli tamamlayın.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.