Değişik Alt Zeminli Tığ İşi Pipirikli Oya Modeliİri ve dolgun görünümü ile gözlere hitap eden alt zemini farklı pipirikli tığ oya yapımı ile sizlerle birlikteyiz. Çabucak örülen ve ilgi çekici görünen bu tığ oya modelini yapmak için 3 ayrı renkte ipe ihtiyacınız var.

Sıkça tercih edilen tığ oya modellerine yenilerini ekleyerek sizlere kolaylık sağlıyoruz. Bugün iri çiçekleri olan ama yapımı ok kolay olan bir tığ oya modeline yer verdim.

Modeli çok büyük bulanlar birkaç küçük işlemle daha küçük hale getirebilirler. Tığ oya modelinin yapımında değişik bir alt zemin kullanılmış. Bu alt zemin sayesinde aralarda başka modele ihtiyaç kalmıyor.Sponsorlu Bağlantılar


Bu modeli yaparken çiçeklerin orta kısmındaki bölümü biraz daha büyük yaparak mutfak havlu kenarına uygun hale getirebilirsiniz. Çiçekleri biraz daha seyrek olarak uygulayabilirsiniz.

Önce alt zemini hazırlayın. Zincir çekiyoruz ve bir sonraki tığ battısına giriyoruz. Buraya tırabzan yapıp tekrar zincir çekiyoruz. Tırabzanın tepesine batarak pipirik yapıyoruz. Tekrar zincir çekerek sonraki tığ battısına giriyoruz.

Çimen kısmı böyle devam ederken aralarda çiçekleri koyacağımız bölümü hazırlıyoruz. Sonrasında çiçekleri yapmaya başlıyoruz. Çiçekleri tırabzanların üzerine pipirik yaparak tamamlıyoruz.

Oya ve dantel dünyası kanlının hazırladığı bu keyifli modeli yapmak isteyenler için videolu anlatımını alt kısma ekliyorum. Keyifli seyirler diliyorum.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.