Değişik Ajurlu Her Mevsime Uygun Örgü ModeliAjurlu olarak etol şal ve mevsimlik ajurlu bir örgü modeli ile sizlerle birlikteyim. Her mevsime uygun bir örgü modeli olduğu için tüm bayan örgülerine uygundur.

Model 4 ilmek ve katlarından oluşmaktadır. Örgüye arka sıradan ters örerek başlıyoruz. Örgünün ön tarafında modeli kuruyoruz. Kenar ilmeğini örmeden alın. Bir ilmek dolayın bir ilmek örmeden alın  ve bir ilmek ters örün. Örmeden atladığımız ilmeği ters ördüğümüz ilmeğin üzerinden atlatıp bırakın.Sponsorlu Bağlantılar


Böylece örgünün başında yaptığımız artırmayı burada eksilterek dengelemiş oluyoruz. Arada iki ilmek düz örün. Sonra tekrar bir ilmek dolayıp bir ilmek örmeden atlatın. Sonraki ilmeği ters olarak örün. Örmeden atlanan ilmeği ters örülen ilmekten atlatıp bırakın. İki ilmek düz örün.

Örgünün arka sırasında kenar ilmeğini örmeden alın. Bir ilmek dolayıp sonraki iki ilmeği ters örerek birlikte toplayın. Arada boş bıraktığımız iki ilmeği arka sırada ters olarak örün. Model uyguladığımız iki ilmeği önce artırıp sonra birlikte ters örerek toplayın. Örgünün ön sırasında modeli kaydırın.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.