Dantel Zarafetinde Şiş Yelek ve Şal ModeliDantel zarafetinde dökümlü yelek ve şal modeli olarak kullanılabilen bir şiş örgü modeli hazırladım. Alize angora gold ile dantel görünümlü bir örgü modeli oldu.

Model 2 ilmek ve katları ile yapılıyor. İlk olarak örgünün ön sırasında bütün ilmekleri düz olarak örün. Örgünün arka sırasında bütün ilmekleri ters olarak örün. Örgünün ön sırasında modeli kuruyoruz. Önce kenar ilmeğini örmeden alın. Sonra bir ilmek dolayarak artırın. Bir ilmek örmeden atlatıp sonraki ilmeği ters olarak örün.Sponsorlu Bağlantılar


Örmeden atlatılan ilmeği ters örülen ilmeğin üzerinden atlatıp bırakın. Sonra tekrar bir ilmek artırıp bir ilmek örmeden atlatın ve bir ilmek ters örün. Örmeden atlatılan ilmeği ters örülen ilmeğin üzerinden atlatıp bırakın. Bu şekilde sırayı tamamlayın. Örgünün arka sırasına geçince kenar ilmeğini örmeden alın.

Sonra bir ilmek dolayarak artırın. İki ilmeği ters örerek birlikte toplayın. Önce bir ilmek artırıp sonra iki ilmeği ters örerek birlikte toplayın. Bundan sonra örgünün ilk başlangıcında yapılan işlemleri tekrarlayın. İki model arasında bir sıra düz bir sıra ters şeklinde ara boşluk var. Model 4 sıradan oluşmaktadır.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.