Dantel Görünümlü Yazlık Örgü ModeliDaha modeli hazırladığım yerde çok beğeni aldı. Özellikle kullandığım ip nedeni ile dantel gibi bir görünüme sahip oldu. Dökümlü duran bu model için alize forever simli ip kullandım. Bu ip çok ince olduğu için angora ip ayarın dadır. 

Angora ipler tiftik olması nedeni ile kullanımı çok kolay olmuyor. Ama bu ip aynı kalınlıkta olmasına rağmen tiftik içermiyor. Bayan şal gibi örgülerde tercih edilebilir. Ben bu ipi şiş örgüde kullandım. 

Bitince ütülenmesi gereken bir model oldu. Görenler tığ örgüsü zannetti.Modelin yapımına geçecek olursak 3 ilmek ve katlarını ayarlayıp bir tane kenar ilmeği ilave etmelisiniz. Örgünün yapımına arka taraftan bütün ilmekleri ters örerek başlıyoruz. Sponsorlu Bağlantılar


Ön tarafa geçince önce kenar ilmeğini alıp bir ilmek dolayarak artırıyoruz. Sonraki ilmeği örmeden atlatıp iki ilmek düz örüyoruz. Örmeden atlatılan ilmeği ördüğümüz iki düz ilmeğin üzerinden atlatıp bırakıyoruz. 

Önce artırma yaptığımız için ilmek eksilmiyor. Sonra tekrar bir ilmek dolayıp bir ilmek örmeden atlıyoruz. 2 ilmek düz örüp baştaki ilmeği düz ilmeklerin üzerinden atlatıp bırakıyoruz. Sırayı tamamlayıp arkaya geçince bütün ilmekleri ters örüyoruz.

Tekrar ön tarafa geçince kenar ilmeğini alın. Sonra artırdığımız ilmeğin önünde bir ilmek olması lazım. Eğer daha fazla ilmek varsa bu ilmekleri düz örelim. Sonra bir ilmek dolayıp bir ilmek örmeden atlayalım. 2 ilmek düz örüp bu ilmeği örmeden atlatıp bırakalım.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir