Dantel Gibi Zarif Tığ ve Şiş Kadın Yelek ModelleriSevgili hanımlar dantel bilinen en zarif görünümlü örgüler içinde yer almaktadır. Sizler için dantel kadar zarif şiş ve tığ kadın yelek modellerine yer verdim. Tığ veya şiş diye ayırmadan her iki yapıma da yer vermek istedim.

Oldukça zarif ve ilk defa göreceğinizi düşündüğüm birçok yelek modelini sizler için araştırdım. Ayrıca bayan örgülerine uygun olacak bir model anlatımını da yazıya ekledim. Videolu anlatımını sayfanın alt bölümünde keyifle izleyebilirsiniz. 

En çok ilgi gören konuların arasında bayan yelek modelleri başı çekmektedir. En beğendiğim modelleri bir araya topladım. Hazırlayanların ellerine sağlık diyorum ve hazırladığım modelin anlatımına geçiyorum.

Sizler için örerek anlatımını yaptığım model 3 ilmekle yapılıyor. 2 adet kenar ilmeği ilave etmeyi unutmayın. Önce lastik hazırlayın ve modelin ilk sırasını ön taraftan ilmekleri düz örerek tamamlayın.

Modelin arka tarafına geçince ilmeklerin hepsini ters olarak örün. Tekrar ön tarafa geçince kenar ilmeğini alıp 3 ilmeği düz örerek kesin. Bir dolayın ve 3 ilmeği düz örerek kesin. Aralarda bir ilmek dolayın ve 3 ilmeği düz örerek kesin ve bu şekilde sırayı tamamlayın.

Modelin arkasına geçince kenar ilmeğini alın ve sonraki iki ilmeği birlikte ters örerek toplayın. İlmekleri şişten çıkartmadan ipi şişe dolayın ve aynı 2 ilmeği bir daha ters olarak örün. Ön tarafta eksilen ilmeği arka tarafta bu şekilde eski sayısına getirmiş olacağız. Sponsorlu Bağlantılar


Hiç atlamadan önde doladığımız ilmekle beraber yanındaki ilmeği ters örerek birlikte toplayın. İpi bir kez dolayın ve bir kez daha ters örerek toplayın. Her 2 ilmekten yeni 3 ilmek elde etmiş olacağız.

Modelin ön yüzüne geçince ilmeklerin tamamını düz olarak örün. Arka tarafa geçince ilmekleri ters örerek sırayı bitirin. Tekrar ön tarafa geçince kenar ilmeğini alın ve 3 ilmek düz örerek kesin. Bir dolayıp ilmek artırın ve 3 ilmek düz örerek kesin.

Bu şekilde 3 tane olan ilmeği 2 taneye düşürmüş olacağız. Arka tarafa geçince 2 ilmeği ters örerek toplayın ve ipi şişe dolayın ve bir kez daha ters örün. Böylece sayıyı eski haline getirmiş olacağız. Model sadece 2 sırada kurulacak. Sonrasında ön sırada ilmekleri düz arka sırada ise ters örerek aralarda boşluk vereceğiz.

Alt bölümde resimli galeride hepsi birbirinden güzel ve zarif görünen yelek modellerini araştırıp buldum. Resimlere tıklayınca yakından büyük resimlerini görerek inceleyebilirsiniz. Benim gibi resimden model çıkartan hanımların işine yarayacağını düşünüyorum.

Tığ bayan yeleklerini yaparken beden ölçüsünü ayarlamak için kullandığınız bir kıyafeti önünüze alın ve aynı genişlikte zincir çekerek başlayın. Beden ölçüsü için kaç zincir çekeyim diye soranlara sayı veremem. Bu şekilde verdiğim sayı ölçünüzü tutmayacaktır.

Kullanılan ip, şiş kalınlığı ve elinizin gevşekliği gibi etkenler ölçüyü tamamen değiştirir. Şiş örgülerde ise kullanacağınız modeli küçük bir parçada başlayın ve biraz örün. Sonra bu parçayı ölçün ve beden ölçünüze göre sayılarını ayarlayın.

Resimlere tıklayınca yakından daha büyük görünür. 


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir