Dantel Gibi Görünen Etol Şal ModeliDantel gibi görünen bir etol şal yapabilirsiniz. Özellikle angora iplerle örüldüğü zaman incecik ve zarif bir örgü olacaktır. İsterseniz başka örgülerde de kullanabilirsiniz.

Tek bir örülüş şekli olduğu için çift taraflı olarak kullanılabilen bir model. Çift taraflı olması nedeni ile etol şal veya boyunluk gibi örgülerde avantaj sağlayacaktır. Model tekli sayılarda başlanmalıdır. Bu örgü modelinde kenar ilmeği de kullanılmaktadır. Önce ilmekleri hazırlayın.Sponsorlu Bağlantılar


Kenar ilmeğini örmeden alın. Sonra ipi arka taraftan ön tarafa doğru olacak şekilde dolayın. Sonra iki ilmeği birlikte düz örerek toplayın. Tekrar ipi ön tarafa olacak şekilde bir kez dolayıp sonraki iki ilmeği düz örerek birlikte toplayın. Bu şekilde sırayı tamamlayın. Son olarak bir ilmek dolayıp kenar ilmeği ile bilikte son kalan ilmeği düz örerek toplayın.

Örgüyü çevirin kenar ilmeğini örmeden atlatın. Bir ilmek dolayıp sonraki iki ilmeği birlikte düz örerek toplayın. İpi artırırken ön tarafa doğru olacak şekilde dolayın. Her defasında ilmekleri düz örerek toplayın. Örgünün sonundaki ilmeği modele dahil etmelisiniz. Başlangıç ilmeğini örmeden atlatıp bitiş ilmeğini kesmeniz gerekiyor.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.