Damla Görünümlü Örgü ModeliBugün oldukça beğeni alan damla görünümlü örgü modelini sizlerle paylaşmak istedim. Model 4 ilmekle yapılıyor. Modele başlarken önce bütün ilmekleri düz olarak örün. 

Örgünün ön yüzüne geçince kenar ilmeğini alıp iki ilmeği ters olarak örün. Sonraki iki ilmeğin ara boşluğuna girin ve buradan biraz uzun bir ilmek çıkartın. İpi şişe bir kez dolayıp aynı yerden bir ilmek daha çıkartın. 

Böylece üç ilmek elde etmiş olacağız. Arasına girdiğimiz iki ilmeği birlikte düz örer gibi kesip dördüncü ilmeği elde edin. İki ilmekten 4 ilmek elde etmiş oluyoruz. Arada 2 tane ilmeği ters olarak örün. Sponsorlu Bağlantılar


Sonraki iki ilmeğin ara boşluğundan yeni 3 ilmek çıkartın. Arasına girilen iki ilmeği düz örerek kesin. Sırayı tamamlayınca arka tarafa geçince ilk üç ilmeği düz örüp ipi ön tarafa alın ve kalan üç ilmeği örmeden atlatın. Arada 3 ilmeği düz örüp ipi ön tarafa alarak artırdığımız üç ilmeği örmeden atlatın.

Ön tarafa geçince ilk üç ilmeği ters örüp örmeden atladığımız üç ilmeği düz örerek kesin. Böylece artan ilmek sayısı eski haline dönmüş olacak. Aralarda 3 ilmek ters örülüp artan üç ilmek düz örülerek kesilecek. 

Bundan sonrasında arka tarafta ilmekler aynen örülecek. Tekrar ön tarafa geçince kenar ilmeğini alıp sonraki iki ilmeğe model uygulanacak.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.