Dalgalı İlmekler Lastiksiz Örgü ModeliBugün lastik yerine kullanabileceğiniz bir örgü modeli ile karşınızdayım. Gösterişli bir lastik modeli istiyorsanız bu modeli incelemenizi tavsiye ederim.

Sadece lastik modeli olarak değil örgülerde ana model olarak da kullanabilirsiniz. Model 3 ilmek ve katları ile yapılıyor. Örgünün ilk sırasına ön tarafta başlıyoruz. Önce kenar ilmeğini örmeden alın. Sonraki ilmeği ters olarak örün. İki ilmeği birlikte düz örün. Sıra boyunca bir ilmek ters iki ilmeği birlikte düz şeklinde devam edin.Sponsorlu Bağlantılar


İlk sırada ilmek eksiltmiş oluyoruz. Sonra örgünün arka sırasına geçiyoruz. Kenar ilmeğini örmeden alın. İlk ilmeği örmeden ikinci ilmeği ters olarak örün. Bir kez ipi şişe dolayıp ilk ilmeği ters olarak örün. Böylece iki ilmekten üç ilmek elde etmiş oluyoruz. Sonra aynı şekilde ilk ilmeği örmeden önce ikinci ilmeği ters olarak örün.

Bir kez ipi şişe dolayıp ilk ilmeği ters olarak örün. Model iki sıradan oluşmaktadır. Örgünün ön sırasına geçince aynı şekilde kenar ilmeğinden sonra bir ilmek ters örün. Sonraki iki ilmeği birlikte düz örerek toplayın. Örgünün arka sırasında eksilen ilmeğin yerine iki ilmekten 3 tane ilmek elde edeceğiz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.