Çok Sorulan Kolay Lastik ModeliEn çok sorulan lastik modellerinden bir tanesini bugün sizler için hazırladım. Özellikle çeyizlik yelek modellerinde sıklıkla kullanılan bağlamalı lastik modelini bilmeyen yoktur sanırım.

Bağlamalı lastik modeli yapması biraz zaman alan bir modeldir. Bugün görünüm olarak bağlamalı lastik ile aynı olan ama çok daha kolay yapılan bu lastik modelini nasıl yaptığımız sizler için anlatacağım. Model 4 sıradan oluşmaktadır. 4 ilmek ve katları ile yapılmaktadır.

İlk olarak örgünün arka sırasından örmeye başlıyoruz. İlk önce kenar ilmeğini örmeden alın. Sonraki ilmeği düz olarak örün. Sonrasında bir ters bir düz şeklinde modele devam edin. Örgünün ön sırasında kenar ilmeğini örmeden alın. Sonra bir tane ters ilmek örün.Sponsorlu Bağlantılar


Sonra üçüncü ilmeğin ara boşluğundan yeni bir ilmek çıkartın. Bu ilmeği şişe takın. Sonra bu ilmeği arkasında kalan ilmekle beraber düz örerek toplayın. Sonra bir ilmek ters bir ilmek düz şeklinde diğer ilmekleri örün. Arada bir ilmek ters örün. Sonra aynı işlemi tekrarlayın.

Örgünün arka sırasında bir ters bir düz şeklinde ilmekleri aynen oldukları gibi örün. Örgünün ön sırasında bu defa modeli kaydırın. Kenar ilmeğinden sonra 3 ilmek örün. Sonraki üçüncü ilmeğin arasından bir ilmek çıkartıp şişe takın. İlmek artışı olmaması için iki ilmeği birlikte düz örerek toplayın. Sonraki iki ilmeği önce ters sonra ters olarak örün. Oldukça şık bir lastik modeli oluyor.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.