Çok Şık Yelekler İçin Tomurcuk Çiçekler Örgü ModeliSevgili hanımlar çok şık tomurcuk çiçekler modeli ile yelek yapmaya hazır mısınız? Sadece yetişkinlere yelek değil çocuklara da yelekler yapabileceğiniz bir model.

Tomurcuklu bir model olduğu gibi boyutlu bir görünümü var. Bu yüzden bu model ile yapacağınız her örgü çok şık ve ilgi çekici olacaktır. Modelin kendisi 3 ilmekle yapılıyor. Aralarda iki ters ilmeğin ortasında selanik ilmek var.

Örmeye kenar ilmeği ile başlıyoruz. Bir ilmek ters örüp bir ilmek örmeden atlatın ve bir ilmek daha ters örün. Böylece ara model tamamlanmış olacak. Sonraki üç ilmeğin ara boşluğuna girip yeni bir ilmek çıkartın.

Arasına girdiğiniz 3 ilmeği düz örün. Bu şekilde ilk sırayı ön taraftan tamamlayın. Örgünün arkasına geçince ara modeli bir düz bir ters bir düz şeklinde devam edin.Sponsorlu Bağlantılar


Ana modele gelince 3 ilmeği düz olarak örün. Sonradan çıkarttığımız ilmeğe gelince bu ilmeği örmeden atlatın. Ön tarafa geçince ara modeli bir ilmek ters örün. Bir ilmek örmeden atlatıp bir ilmek ters örerek devam edin.

Ana modele gelince sonradan çıkartılan ilmeği örmeden atlatın. 3 ilmeği ters olarak örün. Örmeden atlanan ilmeği ters örülen 3 ilmeğin üzerinden atlatıp bırakın. Böylece ilmek sayısı eski haline gelmiş olacaktır.

Örgünün arkasına geçince ara modeli bir düz bir ters bir düz şeklinde 3 ilmeği aynen örelim. Ana modele gelince 3 ilmeği ters olarak örün. Bu şekilde 4 sırayı tamamlayıp ilk başlangıçtaki işlemlere geri dönelim.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir