Çok Şık Selanik Bebek Battaniyesi YapımıÇok şık bir bebek battaniyesinin yapımını sizlerle paylaşacağım. Modeli şiş ile örüyoruz. Yumuşacık bebekler için çok kullanışlı bir battaniye örneği olduğunu düşünüyorum. Bu battaniye modelinin yapımı da oldukça farklı oluyor. Köşeden başlanılarak tek parçada örülen bu battaniye modeli aynı anda kenar danteli de örüldüğü için tek seferde bitiyor.

Bu modeli örüp evine katkı yapmak isteyen hanımların bolca sipariş alacaklarını düşünüyorum. Anneanneler babaanneler torun bekleyişinde bu battaniyeyi örerek hazırlıklarına başlayabilir.

Dilerseniz kullanılan malzemelerden bahsedelim.

* 4.5 numara şiş

* Ve şişinize uygun yün

Yapım tekniği hakkında bilgi vermem gerekir ise. Yalancı selanik ve arttırma tekniği ile örülmüş model.

Dileğiniz büyüklükte örebilirsiniz ki arttırmalar tamamlandıktan sonra eksiltme işlemlerine geçiyoruz ve böylelikle battaniyemiz bitmiş oluyor. Bu battaniye modelinin kenar dantel kısmı farklı şekillerde örülebiliyor. Resimleri yakından incelerseniz bunu görebilirsiniz. Resimleri inceleyerek size en uygun olan kenar danteline karar verebilirsiniz.

Herkesin yapabileceği çabuk üreyen bir model. 5 ilmek atarak başlıyoruz ve 5 sıra haroşa olarak örüyoruz. Yan fırfırları örmek için sağ ve sol taraftan 5 er ilmek arttırma yapacağız.Sponsorlu Bağlantılar


Ve bu arttırma ilmeklerini örerken aynı zaman da dolayarak arttırma işlemi de yapacağız ki delikli görünümü verebilelim diye. Model bitimin de bu delikli yerlere kurdele geçirirseniz daha şık bir görünüm elde etmiş olursunuz.

Modelin tekniği hep aynı mantıkla ilerliyor arttırmalar ve Selanik örgüsünün battaniyeye işlenmesi olarak örülüyor. Bu örgü tekniğini aynı sayılarla lif ipi kullanarak ve şiş numaranızı küçülterek şiş lifi yapabilirsiniz.

Ki şiş lifi de çok kullanışlı oluyor denemenizi şiddetle tavsiye ederim. Nilüfer örgünün anlatımını yaptığı battaniye modelini videolu olarak izleyelim ve zorlanmadan örelim.

Şimdi videoyu yazıma ekleyip sizi battaniye modelimizle baş başa bırakıyorum.

Keyifli örgüler dilerim. İyi seyirler …

 

Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir