Çok Şık İncili Örgü Başlangıcı ModeliÇok şık örgüler yapabilmeniz için değişik modeller araştırmaya devam ediyorum. Bugün incilerle süslenmiş bir örgü başlangıcı modeli göstereceğim. İster düz ister modelleri olsun her örgü için bu başlangıç modelini kullanabilirsiniz. 

Modelin yapımı için ipin içinden geçecek büyüklükte incilere ihtiyacınız olacak. 6 ve katları olarak incileri ipe geçirip ön hazırlık yapın. Örgünün başlangıcı için farklı bir teknik kullanarak ilmek atmaya başlıyoruz. 

İlk olarak ipi halka şekline getirip parmağımıza doladığımız ipi içinden geçirerek bir ilmek atıyoruz. Bir tane inciyi getirip ilmek atmak için ayırdığımız ipi baş parmağımıza dolayıp ve şişe ilmek atalım. Yumaktan gelen ipi şişin üzerine atalım ve baş parmağımıza takıp attığımız ilmeği serbest bırakalım. İpi sıkıştıralım.Sponsorlu Bağlantılar


Aynı şekilde ilmekleri 6 ve katları olacak şekilde şişe atalım. Sonra örgüyü çevirip bir sıra bütün ilmekleri düz olarak örelim. Sonraki sıralarda ilmekleri düze çevirerek örmeye devam edelim ve 5 sırayı bu şekilde tamamlayalım. 

Örgünün altıncı sırasına geçince ilk 5 ilmeği düz olarak örelim. Sonra ördüğümüz ilmekleri örgünün altına doğru çevirerek tam tur döndürelim. Döndürdükten sonra 6 tane olan incileri örgünün ön tarafına doğru çıkartıp bir ilmek düz örelim.

Sonra tekrar 5 ilmek daha düz örüp ördüğümüz kısmı örgünün etrafında tam tur çevirelim. İncilerin 6 tanesinin örgünün ön yüzüne çıkmasına dikkat ederek bir ilmek düz örelim. Sırayı bu şekilde tamamlayın.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.