Çok Kolaymış Diyeceğiniz Örgü ModeliSadece tek sırada konulan ve her örgüye uyan bir modele yer verdim. 5 ilmekle yapılan model bebek örgülerinde favoriniz olacak gibi görünüyor. İnce kalın her türlü iple yapabilirsiniz.

Model sadece ön yüzde bir sırada yapılıyor. Sonrasında ön yüzde düz arka yüzde ters olarak öreceksiniz. Kenar ilmeğini alıp bir ilmek dolayın ve sonraki iki ilmeği düz örer gibi kesin. Sonraki iki ilmeği tersten girerek kesin ve kesilen ilmeğin yerine yenisini artırın. Sponsorlu Bağlantılar


Her modelin arasında bir tane düz ilmek bulunmaktadır. Sonra bir ilmek dolayıp bir bir ilmek kesin ve sonraki iki ilmeği tersten keserek ilmeğin sağına doğru yatmasını sağlayın. Sonra bir ilmek artırıp örmeye devam edin. 

Arka tarafta bütün ilmekler sadece ters olarak örülüyor. Örgü bitene kadar bu şekilde bütün ilmekleri arkada ters örerek devam edin. Sonra ön yüze geçince bütün ilmekleri düz örüp arka yüze geçin. Arka yüzde bu defa bütün ilmekleri ters örüp ön tarafa geçince modeli tekrarlayın.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir