Çok Kolay İki Renkli Minik Nohutlar Örgü ModeliRenkli ve kolay bir örgü modeli arıyorsanız minik nohutlar modeli tam size göre demektir. İster iki renkli ister rengarenk yapabileceğiniz gibi tek renk olarak da kullanabilirsiniz.

Model 4 ilmek ve katları ile yapılıyor. İlk olarak ilmekleri hazırlayıp bir sıra bütün ilmekleri arka sırada ters olarak örün. Model ön tarafta kuruluyor. Ön sıraya geçince kenar ilmeğini örmeden alın. Sonraki iki ilmeğin ara boşluğuna girip buradan yeni bir ilmek çıkartın.

Sonra bu ilmeği şişe takın. Sonra bu ilmeği arkasındaki ilmekle beraber ters örerek toplayın. Sonraki ilmeği de ters örün. Sonraki iki ilmeği düz örün. Sonra tekrar iki ilmeğin ara boşluğuna girip yeni bir ilmek çıkartın. Çıkartılan bu ilmeği şişe alıp iki ilmeği ters örerek birlikte toplayın.Sponsorlu Bağlantılar


İki ilmek düz örüp bu şekilde sırayı tamamlayın. Örgünün arka sırasına geçince renk değiştirin. Arka sırada bütün ilmekleri ters olarak örün. Ön sıraya geçince kenar ilmeğini örmeden alın. İlk sırada ilk iki ilmeğe modeli uygulamıştık. Bu defa bu iki ilmeği düz örüp sonraki iki ilmeğin ara boşluğuna girerek bir ilmek çıkartın.

Yeniden çıkartılan ilmeği şişe takıp yanındaki ilmekle beraber ters örerek kesin. Sonraki ilmeği de ters örüp sonraki iki ilmeği düz örerek devam edin. Her defasında modeli kaydırmanız gerekiyor. Modelin arka sırasında renk değiştirmelisiniz. İki sırayı tamamlayınca tekrar renk değiştirmelisiniz.

Bu model her türlü bebek örgüsüne yakışacaktır. Bebek battaniyesi için bu model çok uygun olacaktır. Sade ve şık bir model olacaktır. Evde kalan ipleri değerlendirebileceğiniz bir örgü modelidir.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.