Çok İstenilen Sevgi Yolu Yelek ModeliSon hızla yelek modeli anlatmaya devam ediyorum. Bugün sevgi yolu adını verdiğim yeni şiş yelek modeli için 7 ilmek ve katlarını hesaplıyoruz. Modelin aralarına birer tane ters ilmek koydum ama isterseniz daha farklı ara modeller kullanabilirsiniz. 

Bu model aralarında ters ilmek kullanılmadan çok daha farklı bir görünümü oluyor. Model için lastik kullanmayabilirsiniz. İlk olarak kenar ilmeğini alıp 6 ilmek düz bir ilmek ters şeklinde örülecek.Sponsorlu Bağlantılar


Arka yüzden bütün ilmekleri aynen öreceğiz. Tekrar ön yüze gelince kenar ilmeğini alıp ilk iki ilmeği tersten girerek düz örer gibi kesin. Bir ilmek düz örüp bir dolayın ve bir düz ilmek örüp iki ilmeği geliş yönünden düz örerek kesin. 

Arada bir ilmek ters örüp ilk iki ilmeği kesip bir düz ilmek ör bir dola bir ilmek düz ör iki ilmeği kes şeklinde devam edin. Arka tarafa geçince kenar ilmeğini alıp iki ilmeği ters örün. Doladığımız ilmeği önce düz örüp ipi öne alın ve aynı ilmeği ters olarak ikinci kez örün. Böylece eksilen ilmeği dengelemiş olacağız.

Tekrar ilk baştaki işlemleri tekrarlayarak modeli devam ettirin. Bayan yelekleri ve bebek örgülerinde rahatlıkla kullanılabilir.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.