Çok İp Gitmeyen Rendeli Spor Yelek ModeliHerkesin kolayca yapabileceği rendeli spor yelek modeli alıyor sırayı. Bu model genelde 3 düz 3 büz modeli olarak biliniyor. Çok ip yemeyen hemencecik örülen bir yelek modelidir. Bu yelek modelinde lastik kullanılmadan hemen model ile başlanmış. Bu model için lastik gerekmiyor.

Bu model bebek örgülerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Yelek modeline rende modeli ile başlanmış ve lastik yerine bu model kullanılmış. Sonrasında model kademeli olarak eksiltilip düz örgü ile devam edilmiş. Böylece yelek modeline farklı bir tarz sağlanmış. Rende modeli 3 ilmekle yapılıyor. Yelek modelinin yapımında orta kalınlıkta ip kullanılıyor. 3 numara şiş ile örülmüştür.Sponsorlu Bağlantılar


Yelek modelinin ön parçaları için 83 ilmek kullanılırken arka parçası için 143 ilmek kullanılıyor. Yelek modeline rende modeli ile başlayıp 15 model koyun. Sonrasında modelin her iki kenarından bir model eksiltin. Modeli koymak yerine düz örgü ile devam edin. Bunu her modeli tekrarlayacağımız sırada model yerine düz örgü ile devam ederek yapabilirsiniz. Yelek modelini her parçasında aynı işlemi yapmalısınız.

Ön parçalarda ön lastik yerinde 3 model devam ettiriliyor. Kol kesimine gelince düz örgü ile devam ediline kol bölümüne 6 tane model uygulayın. Modeli 3 defa tekrarladıktan sonra 3 modeli koltuk kesimi için eksiltin. Diğer kalan 3 model lastik yerine devam ettirilecek. Sevda hanım hem yelek modelinin yapımını hem yaka ve koltuk kesimlerini iki ayrı video ile anlatmış.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.