Çok Çabuk Örülen Ajurlu Lastik ModeliÇok çabuk örülen ajurlu lastik görünümlü örgü anlatımı sırayı alıyor. Kıvrılmadığı için lastik yerine örgülerde kullanabilirsiniz. İsterseniz örgülerde model yerine kullanabilirsiniz.

Modeli yapmak için 2 ilmek ve katlarına ihtiyacınız olacak. İlk olarak ilmekleri ayarlayın ve örgüye başlayın. Önce kenar ilmeğini alın. Sonra bir ilmek artırıp bir ilmek örmeden atlatın.

2 ilmek düz örüp örmeden atlanan ilmeği diğer iki ilmeğin üzerinden atlatıp bırakın. Tekrar bir ilmek artırıp bir ilmek örmeden atlatın. 2 ilmek düz örün. Örmeden atlanan ilmeği ördüğümüz iki ilmeğin üzerinden atlatıp bırakın.Sponsorlu Bağlantılar


Örgünün diğer tarafına geçince kenar ilmeğini alıp bir ilmek dolayın. Sonraki 3 ilmeği birlikte ters örüp ilk ilmeği tekrar ters örün. Bir ilmek dolayıp sonraki üç ilmeği birlikte ters örün. Aynı ilmeklerin ilkini tekrar ters örün.

Böylece örgüyü tamamlayıp diğer tarafa geçin. İki sıradan oluşan bir model. Her defasında bu şekilde modeli tekrarlayacağız. Özelikle boyunluk ve kaşkol gibi örgülerde lastik yerine bu model çok uygun olacaktır.

Bu model fermuarlı erkek ceketleri ile için güzel bir seçenek olacaktır. Ajurlu bir model olduğu için çok kalın şişlerle yapmanızı tavsiye etmem. Ben bu modeli 3,5 numara şiş ile ördüm.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir